Krótko - B klasa

B-klasowy hit dla Piasta Wilczęta

2012-05-14 18:15:45 Piast Wilczęta, Gmina Braniewo, Dawid Dolot

W niedzielę (13 maja) na stadionie w Wilczętach doszło do starcia na szczycie tabeli grupy 2 B klasy. Lider, Piast Wilczęta, podejmował wicelidera, Gminę Braniewo. Po bardzo emocjonującym i zaciętym spotkaniu Piast pokonał Gminę 3:2 (1:1). Hat-trickiem popisał się superstrzelec ligi Dawid Dolot, który na koncie ma już 31 goli.

Pierwszą bramkę gospodarze strzelili już 3 min., gdy Dawid Dolot umieścił piłkę w bramce gości. W 12 min. Gmina doprowadziła do wyrównania. Po kontrowersyjnej decyzji sędziego, napastnik przyjezdnych, Mateusz Winnicki wyszedł sam na sam z Mariuszem Szulem i nie dał mu szans na skuteczną interwencję. W pierwszej połowie przeważała Gmina Braniewo, lecz nie potrafiła swojej przewagi udokumentować kolejnymi bramkami.

W drugiej połowie lepszy był Piast. W 57 min. prawą stroną pomknął Michał Turczyk, dośrodkował do Dawida Dolota a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Gminy. Cztery minuty później było już 3:1. Na strzał z 16 metrów zdecydował się Dolot i po rykoszecie po raz trzeci pokonał bramkarza braniewian. Jeszcze w 77 min. Gmina strzeliła bramkę jednak kontaktową. Najsprytniejszy w polu karnym gospodarzy okazał się Piotr Podbielski i z najlbiższej odległości zdobył swoją 27 bramkę w sezonie. Do końca meczu nie padły już jednak żadne bramki i to Piast mógł się cieszyć z 18 zwycięstwa w sezonie. Do awansu do A klasy liderowi brakuje teraz jeszcze dwóch zwycięstw. Warto dodać, że ten szlegierowy mecz oglądało około 170 widzów.

Piast Wilczęta - Gmina Braniewo 3:2 Piast Wilczęta - Gmina Braniewo 3:2 Piast Wilczęta - Gmina Braniewo 3:2 Piast Wilczęta - Gmina Braniewo 3:2 Piast Wilczęta - Gmina Braniewo 3:2

Zobacz pełną galerię zdjęć: Piast Wilczęta - Gmina Braniewo 3:2