Trzeci raz do zera. OKS 1945 wygrywa w Puławach!

2011-11-12 23:49:10 OKS 1945 Olsztyn, Wisła Puławy, Paweł Baranowski

Paweł Baranowski wyskakuje najwyżej i strzela głową w długi róg. 1:0! Fot. youtube.com

Piłkarze z Olsztyna wygrali do zera trzeci raz z rzędu i umocnili się na pozycji wicelidera tabeli. Gola na wagę trzech punktów w Puławach zdobył głową Paweł Baranowski.

To nie był łatwy mecz. Osłabieni brakiem kilku zawodników gospodarze zagrali bardzo asekuracyjnie i od pierwszych minut było oczywiste, że wynik 0:0 nie będzie dla nich dramatem.

I w pierwszej połowie plan się powiódł – mimo optycznej przewagi olsztynianie nie stworzyli sobie żadnej dobrej okazji do strzelenia bramki. Gospodarze też specjalnie tempa nie forsowali i bramce Piotr Skiby próbowali zagrozić jedynie niezbyt udanymi strzałami z dystansu.

Druga połowa na początku wyglądała podobnie do pierwszej. Piłkarze z Olsztyna grali jednak konsekwentnie i cały czas czyhali na dobrą okazję.

Cierpliwość przyniosła efekt w 58 min., kiedy Paweł Głowacki dobrze wrzucił z wolnego na dalszy słupek, a grający ze złamaną ręką (!) Paweł Baranowski, który najwyżej wyskoczył w polu karnym, świetnym strzałem głową skierował piłkę w „długi róg”.

Od tego momentu olsztynianie zaczęli grać z większym luzem, a gospodarze musieli się okryć. Niewiele brakowało, a już dwie minuty po objęciu prowadzenia byłoby 2:0. Po dobrej akcji Michała Świderskiego z lewej strony boiska, dwóch obrońców w polu karnym wymanewrował Krzysztof Filipek i przymierzył prosto w… słupek.

Puławianie niezłą okazję do wyrównania mieli jedynie w 75 min., kiedy Patryk Romaniuk z fatalnie przestrzelił z kilku metrów.

- Mogliśmy wygrać wyżej, ale nie wybrzydzamy – nie ukrywał radości po wygranej trener olsztynian Zbigniew Kaczmarek. – Cieszy styl wygranej i to, że zagraliśmy bardzo rozważnie z bardzo zdeterminowanym zespołem. Gospodarze mieli bardzo mocno zagęszczony środek pola i grali bardzo „nisko” przed własną bramką. To właśnie przez to, mimo optycznej przewagi, gola strzeliliśmy dopiero po stałym fragmencie gry. Ta bramka sprawiła, że przeciwnik rozluźnił szyki i mogliśmy podwyższyć, ale… nie jesteśmy pazerni. Te trzy punkty na pięknym i świetnie przygotowanym obiekcie w pełni nas zadowalają.

• Wisła Puławy – OKS 1945 Olsztyn 0:1 (0:0)

0:1 - Baranowski (58)

Żółte kartki: Mokiejewski, Budzyński, Romaniuk (Wisła), Suchocki, Bucholc (OKS 1945)