Liga gra! - III liga

Wyniki III ligi: Czarni przyjęli ósemkę, Korsze inkasują komplet w Mrągowie

2011-09-25 20:15:03 Czarni Olecko, MKS Korsze, Start Działdowo

Największym wydarzeniem 9. kolejki jest z pewnością pogrom w Dąbrowie Białostockiej, gdzie goście z Olecka przegrali z miejscowym Dębem aż... 0:8. W całkowicie innych nastrojach wyjeżdżali z Mrągowa piłkarze MKS Korsze, którzy po zaciętym meczu z Mrągowią zgarnęli komplet punktów. Po wysokiej wygranej w Kolnie wiceliderem tabeli został Start Działdowo.

• Dąb Dąbrowa Białostocka – Czarni Olecko 8:0 (2:0)

1:0 – (5), 2:0 – (43), 3:0 – (46), 4:0 – (52), 5:0 – (58), 6:0 – (74), 7:0 – (80), 8:0 – (90)

Czarni: Grygo – Wasilewski, Witanowski, Bokuniewicz (75 Senkowski), A. Tusznio (65 Suchaczewski) – Wirżyński, Szarnecki, Bogdanowicz, Paczkowski – Cichocki, Marczuk

- Niestety, ale takie są obecnie nasze możliwości – ocenia postawę siebie i kolegów Michał Wasilewski, obrońca Czarnych.

Zespół z Olecka przegrał siódme spotkanie w sezonie i coraz mocniej osiada na dnie tabeli. Porażka 0:8 z Dębem to jednak prawdziwy blamaż.

- Do przerwy przegrywaliśmy 0:2 i jakoś jeszcze w miarę się to wszystko układało. Po przerwie jednak wszystko się rozwaliło i im bliżej było końca meczu, tym gorzej graliśmy – opisuje Wasilewski.

• Olimpia Zambrów – Motor Lubawa 1:0 (1:0)

1:0 – Zubowski (16)

Motor: Leśniewski – Wróbel, Święcki, Waląg, Lipowski, Dymowski, Kocięda (80 Goniszewski), Dobroński, Maśkiewicz, Wrześniak (40 Lewandowski), Jabłonowski (80 Chodowiec)

Gospodarze strzelili tzw. bramkę z niczego. Po stracie w środku pola jeden z zawodników Olimpii zagrał prostopadłą piłkę do Damiana Zubowskiego, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Leśniewski.

- Mecz był dość wyrównany, z tą różnicą, że oni wykorzystali jedną sytuację bramkową, a my nie – mówi Tomasz Zakierski, trener Motoru. – W pierwszej połowie mieliśmy sporą przewagę, a w drugiej niemal przez cały czas dążyliśmy do wyrównania. Gospodarze bardzo mądrze się jednak bronili i nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa.

• Zatoka Braniewo – Granica Kętrzyn 2:1 (0:0)

1:0 – Graczyk (54), 1:1 – Szmelc (68), 2:1 – Jakimczuk (76)

Granica: Barwicki – Wepa, Wojnicki, Aleksandrowicz, Miłoszewski, Połeć (65 Rałowiec), Szmelc, Piątkowski, Mazurowski (88 Fiodorowicz), Traut, Kowalewski

Początek meczu należał do gospodarzy, ale pierwszą groźną akcję stworzyli goście – sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Paweł Kowalewski. Chwilę później Zatoka skontrowała i znakomitą okazję do zdobycia gola miał Łukasz Wolak. Do przerwy bramek jednak nie było.

W drugiej połowie gospodarze na dobre przejęli inicjatywę i już po dziewięciu minutach gry prowadzili 1:0. Prowadzenie zespołowi z Braniewa dał Kamil Graczyk wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Kilkanaście minut później goście wyrównali, ale ostatnie 20 minut znowu należało do Zatoki, której zwycięstwo pięknym uderzeniem w pełnym biegu zapewnił grający trener Rafał Jakimczuk.

- Pojechaliśmy na mecz osłabieni brakiem kilku graczy i to niestety było widać – twierdzi Wojciech Jałoszewski, szkoleniowiec Granicy. – Zatoka zagrała twardo i skutecznie, ale w końcówce mieliśmy znakomitą sytuacją do wyrównania, której niestety nie wykorzystał Kamil Piątkowski.

Idealną okazję do strzelenia trzeciej bramki miała też Zatoka, ale Graczyk – po faulu na samym sobie - w 82 min. spotkania nie wykorzystał rzutu karnego. Jego uderzenie obronił Błażej Barwicki.

• Mrągowia Mrągowo – MKS Korsze 0:1 (0:1)

0:1 – Piotr Sawicki (3)

Mrągowia: Osmański – Kowalski, Żbikowski, Grala, Lemecha (70 Rusiecki), Majak, Mikulak, Terlik (46 Wiśniewski), Kaszuba (46 Pierowicz), Chiliński, Stachelek (80 Adamski)

MKS: Kotkowski – Branicki, Suchodolski, Terefeńko (Daniel Sawicki), Solecki, Bukowski (69 Chwaszczewski), Paweł Sawicki, Piwiszkis, Roksela (75 Kozłowski), Piotr Sawicki, Miller (87 Krajewski)

- Zagraliśmy tragiczny mecz – nie owija w bawełnę trener Mrągowii Rafał Szwed. – Szkoda, bo po dwóch zwycięstwach straciliśmy komplet punktów z przedostatnią drużyną w tabeli. Straciliśmy głupią bramkę po stałym fragmencie gry i błędzie jednego z naszych najbardziej doświadczonych graczy. Potem mieliśmy okazje do wyrównania po golach Chilińskiego czy Majaka, ale – tak, jak powiedziałem – zagraliśmy z Korszami tragicznie. Porażka z nimi to dla nas klęska.

W zupełnie innym nastroju był po zawodach Mirosław Miller, trener zespołu gości, który odniósł drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

- Cieszymy się, że w końcu zdobyliśmy te punkty i myślę, że zdobyliśmy je zasłużenie – uważa opiekun zespołu z Korsz. – Zagraliśmy w tym meczu bardzo konsekwentnie, a pewne roszady w składzie sprawiły, że zespół zaczął tworzyć lepszą konstrukcję.

Zwycięstwo zespołu gości mogło być okazalsze, ale w drugiej połowie spotkania Damian Roksela trafił w słupek, a po strzale z dystansu Pawła Sawickiego do pustej bramki piłka minimalnie chybiła celu. Na uwagę w drużynie z Korsz zasługuje też występ od pierwszej minuty 16-letniego Jacka Bukowskiego.

• Start Działdowo – Orzeł Kolno 3:0 (1:0)

1:0 – Ogrodowczyk (9), 2:0 – Opałka (49), 3:0 – Kostewicz (80)

Start: Jędrzejewski – Leszczyński, Ł. Łukaszewski, Chądzyński, Chrzanowski, Kostewicz (81 Lisocki), Zmora (85 Kłosowski), S. Łukaszewski, Tomczak, Ogrodowczyk (85 Falencki), Korzeniewski (46 Opałka)

Jak twierdzi trener działdowian Wojciech Tarnowski, sobotnie spotkanie miało dwa oblicza.

- W pierwszej połowie nasza gra wyglądała słabiej i w ogóle mecz stał na słabym poziomie – relacjonuje szkoleniowiec. – Mimo to bardzo szybko udało nam się strzelić bramkę po akcji Adriana Kostewicza i golu Marcina Ogrodowczyka.

Druga połowa była zupełnie inna. Gospodarze zaczęli grać szybciej, pewniej i całkowicie zdominowali zespół z Podlasia.

- Graliśmy spokojniej i dzięki temu mieliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych, z których strzeliliśmy dwie bramki. Bramek, prawdę powiedziawszy, mogło być jednak dużo więcej – ocenia Tarnowski.

Po sobotnim zwycięstwie Start ma na koncie 17 punktów i w ligowej tabeli ustępuje tylko, mającej o trzy „oczka” więcej, Warmii Grajewo.

• Concordia Elbląg – Pogoń Łapy 1:0 (1:0)

1:0 – Nadolny (16)

• Huragan Morąg – Olimpia 2004 Elbląg 2:1 (1:1)

0:1 – Kopycki (22), 1:1 – Brzuziewski (43), 2:1 – Czorniej (53)

Huragan: Szełemej – Przybylski, A. Naczas, Lipka, G. Naczas, Czorniej (72 Mędrzycki), Galik, Płoszczuk, Boczko, Żórański (72 Gagat), Brzuziewski

Olimpia 2004: Hrynowiecki – Czerniewski, Śmigielski, Szawara, Molga (60 M. Anuszek), Piotrowski (79 Dolny), Skierkowski, Sierchan (79 Mierzejewski), Baran (68 Styś), Kopycki, Kołosow