News - II liga - Puchar Polski

Po szalonej akcji "Świdra" OKS 1945 gra dalej!

2011-08-17 20:40:21 OKS 1945 Olsztyn, Pogoń Szczecin, Puchar Polski, Michał Świderski

Michał Świderski tonie w objęciach kolegów po strzeleniu gola. Fot. Łukasz Kozłowski

Szczecińska Pogoń przyjechała do Olsztyna bez kilku podstawowych graczy i dostała srogą nauczkę. Zespół Zbigniewa Kaczmarka udowodnił po raz kolejny, że nie boi się nawet I-ligowców i po pięknym golu Michała Świderskiego w dogrywce ograł faworyzowanego rywala 1:0.

Olsztynianie dobrze weszli w środowe spotkanie i nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala, w kadrze którego zabrakło m.in. Ediego Andradiny, Bartosza Ławy i Vuka Sotirovicia. Od pierwszych minut to oni starali się prowadzić grę, a od czasu do czasu przyspieszać, starając się stworzyć zagrożenie pod bramką Pogoni. Mimo to w pierwszej połowie groźnych sytuacji było jak na lekarstwo. Największe niebezpieczeństwo pod bramką Pogoni było w 35 min. po akcji Pawła Łukasika i Radosława Stefanowicza, kiedy ten drugi mając dobrą pozycję strzałową pomylił się o kilka metrów. Pogoń odpowiedziała cztery minuty później, kiedy Donald Djousse i Adam Frączczak wykorzystali moment zagapienia olsztyńskich obrońców i rozklepali defensywę OKS 1945. Frączczak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ułożył sobie piłkę podeszwą i… uderzył wprost w świetnie wychodzącego z bramki Erwina Saka.

W drugiej połowie oba zespoły zaczęły sobie dawać więcej miejsca, przez co i sytuacji zrobiło się więcej. Znakomitą okazję po arjdzie Łukasza Suchockiego miał między innymi Stefanowicz, który stojąc kilka metrów przed pustą już bramką nieczysto trafił w piłkę i ta przeleciał w poprzek pola karnego. Po chwili kolejną dynamiczną akcją popisał się „Suchy”, który mocno uderzył z narożnika pola karnego i sprawił swoim strzałem spore kłopoty Bartoszowi Fabiniakowi.

W okolicach 65 minuty inicjatywę przejęła Pogoń i dwa razy była blisko strzelenia gola, ale zarówno za pierwszym, jak i drugim razem Marcin Klatt zbyt długo składał się do uderzenia i za każdym razem blokowali go olsztyńscy obrońcy.

Końcówka znowu należała jednak do OKS 1945. Najpierw po wolnym Pawła Głowackiego szczęścia przewrotką próbował Paweł Baranowski, a w 83 min. po dobrej wrzutce Suchockiego do strzału z półobrotu ładnie złożył się Krzysztof Filipek. Za jednym i drugim razem piłka szybowała jednak dwa metry nad bramką.

Chwilę później „Portowcy”, po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, trafili do siatki, ale arbiter odgwizdał spalonego, a zaraz potem koniec regulaminowego czasu.

W dogrywce piłkarze OKS 1945 odzyskali impet. Już w pierwszej połowie blisko strzelenia gola byli Kamil Bartosiewicz i Suchocki, ale efekt bramkowy przyszedł dopiero na początku drugiej części dodatkowego czasu gry. Na szaloną akcję prawą stroną boiska zdecydował się wprowadzony w końcówce meczu Michał Świderski. Młody skrzydłowy minął na pełnej szybkości trzech rywali i szpicem buta huknął przy prawym słupku Fabiniaka. Stadion przy al. Piłsudskiego oszalał ze szczęścia!

- To moja pierwsza bramka w oficjalnym meczu Stomilu – zaznaczył tuż po zakończeniu spotkania Świderski. - Jestem bardzo zadowolony, że dałem drużynie przejście do następnej rundy. Widziałem, że obrońcy rozjeżdżają mi się na boki, po skrzydle poszedł Suchocki i dodatkowo ściągnął mi zawodnika, więc zdecydowałem się na drybling, uderzyłem i udało się.

- Można było to załatwić wcześniej, ale się nie udało. Było kilka niezłych sytuacji, w których można się było pokusić o bramki, niestety musieliśmy grać 30 minut więcej, co w perspektywie meczu z Jeziorakiem nie jest najlepsze – ocenia trener olsztynian Zbigniew Kaczmarek. - Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak zwycięstwo. Chłopcy naprawdę zasłużyli na nie swoją grą i ambicją, dzięki której nie ustępowaliśmy zespołowi Pogoni. Momentami byliśmy lepsi i wygraliśmy zasłużenie.

Innego zdania był szkoleniowiec Pogoni Marcin Sasal: - Adam Frączak miał dobrą okazję do strzelenia gola w pierwszej połowie, a Marcin Klatt w drugiej. Strzeliliśmy też bramkę i uważam, że była ona prawidłowa. Powinniśmy ten mecz wygrać, ale zrobiliśmy w dogrywce błąd i straciliśmy bramkę, która dała awans rywalom.

• OKS 1945 Olsztyn – Pogoń Szczecin 1:0 po dogrywce (0:0)

1:0 – Świderski (110)

Żółte karki: Łukasik, Suchocki, Świderski, Kun, Szaraniec (OKS 1945), Grocholski, Frączczak, Łuszkiewicz (Pogoń);

Sędziował: Paweł Dreschel (Gdańsk);

Widzów: 2 500

OKS 1945: Sak – Bucholc, Baranowski, Koprucki, Głowacki – Suchocki, Szaraniec, Jegliński, Filipek (99 Bartosiewicz), Stefanowicz (82 Świderski) – Łukasik (67 Kun)

Pogoń: Fabiniak – Rogalski, Szałek, Grocholski, Petasz – Wółkiewicz (76 Wójcik), Łuszkiewicz, Mandrysz, Klatt, Frączczak – Djousse (46 Wiśniewski)