forBet promocja

News - Kobiety

Stomilanki Olsztyn wydostały się ze strefy spadkowej!

2024-05-26 21:11:59 KKP Stomilanki Olsztyn, UJ Kraków

Stomilanki Olsztyn wygrały 1:0 z UJ Kraków. Fot. Emil Marecki

Stomilanki Olsztyn wygrały 1:0 z UJ Kraków. Fot. Emil Marecki

Cuda w piłce nożnej się jednak zdarzają. Stomilanki Olsztyn skazywane na spadek do I ligi na kolejkę przed końcem sezonu wydostały się ze strefy spadkowej pokonując u siebie 1:0 UJ Kraków.

W tym spotkaniu od początku było widać w poczynaniach obydwu drużyn spore obciążenie wynikające z faktu, że był to mecz o utrzymanie się w rozgrywkach Orlen Ekstralidze. W przypadku porażki podopieczne Dariusza Maleszewskiego spadłyby do I ligi, a zwycięstwo dawało realne szanse na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej na kolejny sezon.

Obydwie drużyny stwarzały sobie sytuacje podbramkowe, miały swoje szanse na otwarcie wyniku, ale w polu karnym brakowało skuteczności i zimnej krwi przy wykończeniu akcji. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w pierwszej części gry. Gola na wagę cennych trzech punktów strzeliła Gabriela Kędzia z rzutu karnego.

Stomilanki dzięki temu zwycięstwu opuściły strefę spadkową i na kolejkę przed końcem sezonu mają realne szanse na pozostanie w lidze. Przed olsztyńskimi zawodniczkami teraz wyjazdowe spotkanie w Gdańsku i wszystko zależy od nich. Jak wygrają to będzie ich czekać wesoła podróż powrotna do domu. A jak nawet nie wygrają, to muszą liczyć na stratę punktów przez UJ Kraków, rywali u siebie zagrają z Górnikiem Łęczna. Ostatnia kolejka zaplanowana jest na 9 czerwca.

 • Stomilanki Olsztyn - Uniwersytet Jagielloński Kraków 1:0 (1:0)

1:0 - Kędzia (27 k)

Stomilanki: Sikora - Libera, Skrzypińska, Kędzia, Taranowska, Sokołowska, Kałużna, Kamala, Marques, Dall’ara, Brown (81 Czarnecka)

rys

Komentarze

 1. BRAWO STOMIL 2024-05-27 09:36:22 (***.***.***.***) #79220 0:0 zgłoś

  A MÓWIŁEM WEŻTA MURZYNA - jest Murzyn i są wyniki

Dodaj swój komentarz

          
 ####  #### ##### 
#   #  #  #  
 #### #  #  #  
   # #  #  #  
#  # #  #  #  
 ####  ####  #