Stomil wygrał u siebie z Sandecją Nowy Sącz

2023-09-24 00:44:45 -

Stomil Olsztyn wygrał 1:0 z Sandecją Nowy Sącz. Fot. Łukasz Kozłowski

Piłkarze Stomilu Olsztyn przełamali passę dwóch porażek z rzędu w II lidze. Olsztynianie przed własna publicznością pokonali 1:0 Sandecję Nowy Sącz. Zwycięską bramkę w tym meczu strzelił Filip Wójcik, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła żadnego gola. Akcji podbramkowych także było jak na lekarstwo. Pierwsza groźną sytuację gospodarze mieli za sprawą Filipa Wójcika, który wpadł w pole karne i w swoim stylu celował w róg bramki, ale tym razem został zablokowany. Goście odpowiedzieli 20. minut później w podobnej sytuacji, ale piękną paradą popisał się bramkarz Łukasz Jakubowski.

Po przerwie trener Bucholc desygnował do gry Karola Żwira, a boisko opuścił Yūdai Shinonaga. W 50. minucie po zamieszaniu w polu karnym pięknym uderzeniem popisał się Wójcik i wyprowadził Stomil na prowadzenie. Sytuacja Stomilu skomplikowała się w 64. minucie po tym jak z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Tomasz Bała. Do 85. minuty olsztynianie musieli grać w osłabieniu, do momentu jak za faul przed polem karnym z boiska wyleciał bramkarz Sandecji Paweł Sokół. Z ławki rezerwowych na trybuny został odesłany także asystent Grzegorz Lech.

Olsztynianie do końca spotkania utrzymali jednobramkowe prowadzenie i po meczu mogli cieszyć się z czwartego zwycięstwa w tym sezonie II ligi.

- Ten mecz przebiegał - co mnie bardzo cieszy - tak jak chcieliśmy - mówił po meczu Janusz Bucholc, trener Stomilu Olsztyn. - Graliśmy odważnie od tyłu piłką, chcieliśmy budować akcje krótkimi podaniami, te przestrzenie, które tworzyły nam ósemki czy dziesiątki, to fragmentami się udawało. Założenia na mecz bywają różne, byliśmy cierpliwi w tym co graliśmy, odważnie trójką obrońców i bramkarza. To jest taka nagroda, że ten mecz wygrywamy i do kolejnego meczu podchodzimy z chłodną głową. Na każdy mecz plan jest różny, teraz był taki żeby grać odważnie i wykorzystać naszą przewagę w utrzymaniu piłki to się udało. W końcówce meczu popełniliśmy błędy jeżeli chodzi o strukturę organizacji. Musimy wyciągnać z tego wnioski, żeby mieć większą kontrolę nad meczem.

W kolejnym meczu Stomil zagra na wyjeździe z Polonią Bytom. Mecz zaplanowano na 2. października (poniedziałek) o godzinie 18:15.

Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:0 Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:0 Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:0 Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:0 Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:0

• Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)

1:0 - Wójcik (50)

Stomil: Jakubowski - Wójcik, Szabaciuk, Kośmicki, Kubáň, Karlikowski - Shinonaga (46 Żwir), Bezpalec (90 Kurbiel), Laskowski (76 Sadowski), Szramowski (86 Krawczun) - Bała