Liga gra! - Kobiety

Stomilanki przegrały w Łodzi

2023-09-09 23:13:13 KKP Stomilanki Olsztyn, UKS SMS Łódź

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomilanki Olsztyn były blisko wywalczenia remisu w Łodzi. Niestety podopiecznym Dariusza Maleszewskiego zabrakło czasu na strzelenie wyrównującej bramki w meczu UKS-em SMS Łódź.

Stomilankom kompletnie nie wyszła pierwsza połowa w Łodzi. Olsztynianki w pierwszych 45 minutach straciły trzy gole. Najpierw w 18. minucie w polu karnym nikt nie przykrył Patrycji Balcerzak, która wyskoczyła wysoko w powietrze i zdobyłą bramkę głową. Dziesięć minut później doszło do nieporozumienia w polu karnym pomiędzy bramkarką Maleah Milner i Justyną Liberą i ta druga wpakowała piłkę do własnej bramki. Gdy Stomilanki czekały już na zakończenie pierwszej połowy, to rywalki zdobyły kolejną bramkę. Aleksandra Stasiak zdecydowała się na uderzenie zza pola karnego i dzięki temu zdobyła piękną bramkę.

Po przerwie piłkarki z Łodzi spuściły z tonu i do głosu mogły dojść Stomilanki. W 70. minucie bramkarkę gospodarzy przelobowała Marta Vidal, a w 86 minucie brazylijka Soares Cupertino strzeliła bramkę na 2:3. Stomilanki ruszyły do mocno do ataku, ale UKS SMS dzielnie się bronił i komplet punktów został w Łodzi.

Stomilanki do tej pory zdobyły tylko jeden punkt. Przegrana w Łodzi była 3 porażką z rzędu, co kosztowało olsztyński zespół spadek na ostatnie miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę Stomilanki zagrają przed własną publicznością z Górnikiem Łęczna. Spotkanie zaplanowano na sobotę (16 września) o godzinie 12:00.

• UKS SMS Łódź - Stomilanki Olsztyn 3:2 (2:0)

1:0 - Balcerzak (18), 2:0 - Libera (28 s), 3:0 - Stasiak (45), 3:1 - Vidal (70), 3:2 - Soares Cupertino (86)

Stomilanki: Milner – Libera (83 Skrzypińska), Kędzia, Sokołowska, Osajkowska, Drąg, Conterras (83 Korzec), Kałużna, Silny, Vidal, Kamala (46 Soares Cupertino)