Liga gra! - IV liga

Wyniki forBET IV ligi: Kisiel show w Ełku

2023-08-12 23:16:24 Tęcza Biskupiec, Rominta Gołdap, Mamry Giżycko, Olimpia Olsztynek, Polonia Lidzbark Warmiński, Paweł Radziwon, Maciej Kisiel, Marcin Samborski

Tęcza Biskupiec wygrała 3:0 ze Stomilem II Olsztyn. Fot. Emil Marecki

Maciej Kisiel popisał się klasycznym hattrickiem przeciwko Polonii Iłowo. Piłkarz Mazura Ełk poprowadził swój zespół do wygranej 4:1. Kolejne zwycięstwa zanotowały ekipy Olimpii II Elbląg oraz Znicza Biała Piska.

Piłkarze Stomilu II Olsztyn doznali kolejnej porażki w rozgrywkach forBET IV ligi. Tym razem młodzi piłkarze olsztyńskiego klubu przegrali 0:3 w Biskupcu z miejscową Tęczą. Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie Tomasza Strzelca, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Jakuba Banula. W drugiej połowie ten sam zawodnik strzelił jeszcze raz i po meczu odebrał statuetkę najlepszego piłkarza meczu.

- Dla nas jest to kolejna lekcja - powiedział po meczu Paweł Radziwon, trener Stomilu II Olsztyn. - Piłkarsko uważam, że nie odstawaliśmy, mieliśmy swoje sytuacje. Bramkę na 0:1 dostaliśmy grając w dziesiątkę. Wygrało doświadczenie, ogranie na boiskach IV ligi, my popełniamy błędy i będziemy je popełniać. To są młodzi zawodnicy, czasami za lekko podadzą, źle przyjmą, podejmą złą decyzję. Z tym trzeba się pogodzić i trzeba się z tym liczyć. Ja jestem dumny z chłopaków, bo pokazali w tym meczu charakter i zaangażowanie. To jest ten pierwszy punkt, od którego trzeba wyjść. Z czasem będzie dobrze, robimy progres, ja go widzę.

Polonia Lidzbark Warmiński od 40. spotkań jest niepokonana na własnym stadionie. Twierdza została ponownie obroniona, chociaż pierwszy na prowadzenie wyszedł Jeziorak. Stało się tak po tym jak rzut karny wykorzystał Hubert Szramka. Następnie gospodarze prowadzili po dwóch trafieniach Cezarego Sobolewskiego. Punkt dla Jezioraka w ostatniej minucie meczu uratował Maksymilian Deredas. Polonia po dwóch kolejkach nowego sezonu ma na swoim koncie tylko jeden punkt.

W Ełku prawdziwy popis dał Maciej Kisiel, który strzelił w meczu z Polonią Iłowo trzy gole i to w pierwszej połowie! Mazur ostatecznie wygrał 4:1 i po 2. kolejkach jest niepokonany w czwartoligowych rozgrywkach.

- W drugiej połowie wkradło się już rozluźnienie w naszej ekipie - mówił po meczu Marcin Samborski, trener Mazura. - Do tego było gorąco i mamy nauczkę na resztę sezonu, że nie można tak wyjść na drugą połowę. Po 20. minutach gra się poprawiło, można więcej wymagać od zmienników. Trzeba pochwalić Macieja Kisiela, ma swoje lata (34), ale nie zapomniał jak się strzela bramki.

• Tęcza Biskupiec - Stomil II Olsztyn 3:0 (1:0)

1:0 - Strzelec (8), 2:0 - Galik (53), 3:0 - Strzelec (64)

Tęcza Biskupiec - Stomil II Olsztyn 3:0 Tęcza Biskupiec - Stomil II Olsztyn 3:0 Tęcza Biskupiec - Stomil II Olsztyn 3:0 Tęcza Biskupiec - Stomil II Olsztyn 3:0 Tęcza Biskupiec - Stomil II Olsztyn 3:0

• Olimpia Olsztynek - Olimpia II Elbląg 0:1

0:1 - Usovich (67 sam.)

• Mamry Giżycko - Rominta Gołdap 1:1

1:0 - Rutkowski (45), 1:1 - Paszkowski (81 k)

• Polonia Lidzbark Warmiński - Jeziorak Iława 2:2

0:1 - Hubert Szramka (11 k), 1:1, 2:1 - Sobolewski (18, 49 k), 2:2 - Deredas (90)

• Granica Kętrzyn - Motor Lubawa 1:1

0:1 - Nawrocki (55), 1:1 - Czarniakowski (89)

• Mazur Ełk - Polonia Iłowo 4:1

1:0, 2:0, 3:0 - Maciej Kisiel (17, 19, 36), 3:1 - Rosocha (75), 4:1 - Wojdyła (88)

• Mrągowia Mrągowo - Znicz Biała Piska 2:3

0:1 - Grochowski (6), 0:2, 0:3 - Romachów, 1:3 - Rybkiewicz (45), 2:3 - Kuśnierz (63)

Niedziela: Constract Lubawa - DKS Dobre Miasto (16).