News - II liga - Sparingi

Stomil wygrał 3:0 ze Zniczem Pruszków

2023-07-05 22:29:48 Stomil Olsztyn, Znicz Pruszków

Hubert Krawczun strzelił jedną z bramek. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Stomilu Olsztyn mają za sobą pierwszą grę sparingową przed startem nowego sezonu II ligi. Podopieczni Patryka Czubaka wygrali 3:0 z I-ligowym Zniczem Pruszków.

Spotkanie początkowo miało odbyć się Siedlcach lub na bocznym boisku w Olsztynie. Ostatecznie drużyny doszły do porozumienia i spotkały się w połowie drogi w Strzegowie (miejscowość za Mławą, a przed Glinojeckiem).

Olsztynianie ze Zniczem mierzyli się w zeszłym sezonie w II lidze dwukrotnie. Za każdym razem Stomil nie przegrywał (w Pruszkowie wygrana 2:0, w Olsztynie remis 0:0). Sparing także zakończył się po myśli Dumy Warmii. Olsztynianie wygrali pewnie 3:0.

Pierwsza bramka meczu padła po kontrze Stomilu, w pole karne dośrodkował Filip Wójcik, a fatalnie zachowała się obrona gości. Piłkę do własnej bramki skierował bramkarz Znicza Miłosz Mleczko. Po 29. minutach było już 2:0 dla Stomilu, Wójcik zagrał na 17. metr, Piotr Kurbiel zgrał głową do Huberta Krawczuna i pomocnik Stomilu wpisał się na listę strzelców.

Zaraz po przerwie Stomil prowadził 3:0. Bramkarz gości Piotr Mistrzal trafił piłkę prosto w Kacpra Kondrackiego. Do odbitej piłki dopadł Bartosz Florek i podobnie jak w zeszłym roku w lidze wpisał się na listę strzelców w meczu ze Zniczem.

W spotkaniu z powodu kontuzji nie zagrali: Karol Żwir i Shun Shibata. Japończyk ma ofertę z klubu I ligi i nie wiadomo czy w następnym sezonie zagra w biało-niebieskich barwach. Znicz Pruszków w tym spotkaniu testował byłego zawodnika Dumy Warmii - Dawida Kalisza.

Sztab szkoleniowy Stomilu w tym spotkaniu testował kilku zawodników. Na boisku mogliśmy zobaczyć m.in. Łukasza Jakubowskiego (Jaguar Gdańsk), Filipa Laskowskiego (Olimpia II Elbląg) czy Mikołaja Wasilewskiego (Jagiellonia II Białystok).

- Cieszymy się, że druga i trzecia bramka padła tak jak pracowaliśmy podczas treningów - mówił po meczu Karol Czubak, trener Stomilu. - Pojawiło się sporo elementów powtarzalnych, to jest ważne, żeby ta częstotliwość się zwiększała. Jak mówiłem wcześniej to wynik jest zawsze, a dzisiaj jest dobry wynik, bo wygraliśmy.

W następną sobotę Stomil zagra grę wewnętrzną, bo nie znalazł się żaden chętny III-ligowiec na sparing. Za tydzień kolejną grę sparingową Stomil zagra z Arką Gdynia (I liga).

II liga startuje za 2,5 tygodnia. Olsztynianie na inaugurację sezonu 2023/2024 zagrają przed własną publicznością z Zagłębiem II Lubin. Spotkanie odbędzie się 22 lub 23 lipca 2023 roku.

Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3 Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3 Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3 Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3 Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3

• Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3 (0:2)

0:1 - Mleczko (15 s), 0:2 - Krawczun (29), 0:3 - Florek (51)

Stomil: Jakubowski (46 Przybylak) - Wójcik (64 Pajdak), Kubáň (46 Szabaciuk), Waleńcik (64 Jędrzejczyk), Sadowski (64 Kaptur), Karlikowski (46 Pietraszkiewicz) - Florek (64 Bała), Bezpalec (46 Laskowski), Stromecki (64 Borkowski), Krawczun (64 Wasilewski) - Kurbiel (46, Kondracki)