News - IV liga

Sokół się utrzymał, do IV ligi spadła Concordia

2023-06-17 18:54:26 Sokół Ostróda, Concordia Elbląg

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. YT

Znamy już rozstrzygnięcia w III lidze. Sokół Ostróda wygrał 2:1 z Ursusem Warszawa i na szczęście pozostał w lidze. Do forBET IV ligi spadła Concordia Elbląg, która przegrała 2:4 z Błonianką Błonie.

Sokół Ostróda miał wszystko w swoich rękach (nogach), wystarczyło wygrać w Warszawie ze zdegradowanym Ursusem. Popularne “Motorki” nie ułatwiły zadania podopiecznym Wojciecha Tarnowskiego, ale wszystko skończyło się dobrze dla Sokoła. Gospodarze wyszli na prowadzenie w drugiej połowie za sprawą 38-letniego Bartosza Wiśniewskiego.

W 64. minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Furman, który popisał się ładnym uderzeniem zza pola karnego. W 74. minucie Sokół wyszedł na prowadzenie po wykorzystanym rzucie karnym za sprawą Łukasza Świętego.

Sokół w przerwie meczu dostał sygnał, że Warta Sieradz prowadzi 1:0 z Legionovią Legionowo (i tak się ten mecz zakończył) i musi koniecznie wygrać w Warszawie. Początek drugiej połowy nienapwał optymizmem, ale po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze z Ostródy mogli świętować utrzymanie. W tej rundzie wygrali tylko dwa spotkania (dwa ostatnie) i to wystarczyło do pozostania w III lidze.

Wygrana Warty sprawiła, że do forBET IV ligi spadła Concordia Elbląg, która przegrała 2:4 ze zdegradowaną Błonianką Błonie. Concordia za sprawą Michała Górala dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą stracili zawodnika i całą drugą połowę grali w dziesiątkę. To sprawiło, że stracili trzy gole i spadli do forBET IV ligi.