News - III liga

Concordia Elbląg znów zwycięska

2023-05-25 18:48:09 Concordia Elbląg, Legia II Warszawa

Radość Joao Augusto po zdobyciu bramki dla Concordii. Fot. concordia.elblag.pl

Concordia Elbląg wygrała wyjazdowe spotkanie z rezerwami Legii Warszawa 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 60. minucie Joao Augusto.

W środowym meczu elbląski zespół musiał sobie radzić bez wciąż kontuzjowanych: Tomasza Szawary, Oskara Kottlengi, Macieja Kaczorowskiego, Mariusza Pelca i Macieja Woźniaka. W porównaniu do ostatniego meczu z Mławianką, w wyjściowej jedenastce na Legię nastąpiły dwie zmiany. Od pierwszej minuty zagrali: Mateusz Zielecki oraz Michał Góral. W barwach Legii natomiast od początku meczu wystąpili trzej zagraniczni zawodnicy z ekstraklasowego zespołu Wojskowych: obrońca Lindsay Rose, pomocnik Igor Kharatin i napastnik Blaz Kramer.

Elblążanie mogli wyjść na prowadzenie jeszcze w I połowie. W 29. minucie, po kontrze, Łukasz Kopka podał do Jakuba Rękawka, ten jednak tylko obił poprzeczkę bramki bronionej przez Jakuba Trojanowskiego. Druga odsłona przyniosła upragnioną bramkę dla Concordii. Joao Augusto wykorzystał podanie Rękawka i wyprowadził gości na prowadzenie. Od 65. minuty Concordia grała z przewagą jednego zawodnika, po tym jak drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Lindsay Rose, który sfaulował w środku boiska Michała Górala.Elblążanie mogli podwyższyć prowadzenie, jednak swoich szans nie wykorzystali Joao Augusto, Eryk Jarzębski, Sebastian Weremko i Michał Błaszczyk. Legia kończyła mecz w dziewiątkę, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Igor Korczakowski.

To było pierwsze, historyczne zwycięstwo Concordi w rywalizacji z Legią II. Wygrana przerwała tez serię elblążan wyjazdowych porażek. Na cztery kolejki przed końcem sezonu, Concordia poprawiła swoje miejsce w tabeli, awansując na 13. pozycję i mając dwa "oczka przewagi na zespołami "pod kreską".

W następnej kolejce "Słoniki" zmierzą się 27. maja o godz. 16 z Wartą Sieradz przy Krakusa w Elblągu.

• Legia II Warszawa - Concordia Elbląg 0:1 (0:0)

0:1 - Joao Augusto (60)

Concordia: Wąsowski - Jońca, Weremko, Bukacki, Zielecki (83 Błaszczyk), Drewek, Rękawek (76 Nowicki), Jarzębski,Kopka, Joao Augusto, Góral (76 Szmydt).

Źródło: concordia.elbląg.pl