forBet promocja

News - IV liga

W Wikielcu wystrzelą szampany?

2023-05-18 12:17:57 GKS Wikielec, Stomil II Olsztyn, Mamry Giżycko

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

W sobotę w Wikielcu mogą wystrzelić szampany z okazji awansu GKS-u do rozgrywek III ligi.

Wystarczy, że podopieczni Damiana Jarzembowskiego zremisują przed własną publicznością z Mamrami Giżycko. Wtedy będą mieli 12 punktów przewagi nad Polonią Lidzbark Warmiński, uwzględniamy już scenariusz wygranej tego drugiego zespołu, w przypadku straty punktów przez Polonię, to GKS może nawet przegrać u siebie. Zespół z Wikielca przed własną publicznością w tym sezonie ani razu nie stracił punktów, więc trudno oczekiwać, że teraz przegra. Napoje wyskokowe już się chłodzą i dużą dozą prawdopodobieństwa będą przydatne w sobotni wieczór.

Kotłuje się cały czas w dolnej części ligowej tabeli. Sporo drużyn jest zamieszanych w walkę o utrzymanie. Cały czas nie wiadomo ile zespół zleci w tym sezonie do ligi okręgowej, a to wszystko się okaże po rozstrzygnięciach w III lidze. Trzeba brać pod uwagę najczarniejszy scenariusz, czyli spadek Sokoła Ostróda i Concordii Elbląg. W takim przypadku z ligi spadną cztery ostatnie zespoły, na ten moment to: Motor Lubawa, Huragan Morąg, Pisa Barczewo i Olimpia Olsztynek. Do tego dwa zespoły zagrają Polonia Iłowo i DKS Dobre Miasto.

W tym sezonie dodatkowo musi spaść jedna drużyna, bo od przyszłego sezonu w forBET IV lidze będzie grała drużyna Stomilu II Olsztyn. Przepisy związkowe pozwalają na zgłoszenie drużyny rezerw klubowi, który posiada zespół na szczeblu centralnym. Może go zgłosić do wybranej przez siebie ligi, ale wiadomo, że niżej nie ma sensu. Stomil taki akces złożył jeszcze w czerwcu zeszłego roku, więc pozostałe kluby IV ligi przystępując do rywalizacji wiedziały o takim scenariuszu. Stomil ogłosił już nazwisko trenera, który poprowadzi zespół w następnym sezonie. Rezerwy poprowadzi Paweł Radziwon, który wcześniej pracował m.in. w Pisie Barczewo i MKS-ie Jeziorany. Obecnie prowadzi juniorów młodszych Stomilu.

Program:

Sobota:

 • GKS Wikielec - Mamry Giżycko (17)
 • Rominta Gołdap - Olimpia Olsztynek (16)
 • Znicz Biała Piska - Pisa Barczewo (15)
 • Tęcza Biskupiec - Motor Lubawa (16)
 • Polonia Lidzbark Warmiński - Jeziorak Iława (18)
 • Granica Kętrzyn - Huragan Morąg (17)
 • DKS Dobre Miasto - Mrągowia Mrągowo (13)

Niedziela:

 • Polonia Iłowo - Olimpia II Elbląg (17)

rys

Komentarze

 1. zibi 2023-05-19 09:24:04 (***.***.***.***) #78226 0:0 zgłoś

  tylko bezalkoholowy, nie mozna pic w miejscach publicznyc

Dodaj swój komentarz

        
###### # ###### 
#   # #   
##### # ##### 
#   # #   
#   # #   
#   # #