forBet promocja

News - Kobiety

Feta przy Piłsudskiego. Stomilanki grają ostatni mecz w I lidze

2023-05-18 11:44:18 KKP Stomilanki Olsztyn

KKP Stomilnaki Olsztyn. Fot. Emil Marecki

KKP Stomilnaki Olsztyn. Fot. Emil Marecki

Stomilanki Olsztyn rozegrają ostatnie spotkanie w I lidze kobiet. Na Stadionie Miejskim w Olsztynie zmierzą się w niedzielę z Marcusem Gdynia.

Podopieczne Dariusza Maleszewskiego awans zapewniły sobie w poprzedniej kolejce, która odbyła się na początku maja. Olsztynianki wygrały na wyjeździe 1:0 z Bielawianką Bielawa i po ostatnim gwizdku sędziego mogły świętować awans do Ekstraligi kobiet. Przed zawodniczkami do rozegrania zostało ostatnie spotkanie, które ze względu na remont boiska na Dajtkach, zostanie rozegrane na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a. Stomilanki będą mogły w dogodnych warunkach pożegnać się z rozgrywkami I ligi i przywitać z rozgrywkami Ekstraligi. Do Olsztyna przyjedzie Marcus Gdynia, który będzie już pewny utrzymania. Stomilanki wcale nie zamierzają odpuszcać rywalkom, bo zawodniczki trenowane przez Dariusza Maleszewskiego mają aspiracje na koniec sezonu zająć pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Żeby tak się stało to w niedzielę trzy punkty muszą zostać w Olsztynie, a Rekord Bielsko-Biała musi w dwóch spotkaniach raz przynajmniej musi zremisować.

Wywalczenie pierwszego miejsca jest o tyle ważne, że będzie nagrodzone większymi pieniędzmi. Za wygranie ligi PZPN płaci 40 tysięcy złotych, a za zajęcie drugiego miejsca ta suma wynosi 30 tysięcy. Oprócz tego w tym sezonie PZPN dzięki umowie sponsorskiej z Orlenem na konto każdego klubu I ligi trafiło po 50 tysięcy złotych. Stomilanki dzięki promocji do najwyższej ligi w następnym sezonie mogą liczyć na “dzień dobry” na 100 tysięcy złotych, plus dodatkowe fundusze w zależności od wywalczonego miejsca na koniec sezonu.

Początek meczu w niedzielę (21 maja) o godzinie 13:00. Stadion  Miejski w Olsztynie mieści się przy Al. Piłsudskiego 69a.

rys

Komentarze

 1. jaro 2023-05-21 00:26:48 (***.***.***.***) #78228 0:0 zgłoś

  transmisja Stomilu 12,30, a tu mecz o 13. Strzał w stopę! Ktoś kto chciał obejrzeć oba mecze to nie obejrzy, a wystarczyło aby piłkarki grały o 15. Myślenie nie boli

 2. greg 2023-05-19 08:33:33 (***.***.***.***) #78225 0:0 zgłoś

  Brawo, duma Warmii

Dodaj swój komentarz

           
#  # ###### #  # 
#  # #   ##  # 
###### ##### # # # 
#  # #   # # # 
#  # #   #  ## 
#  # ###### #  #