Concordia Elbląg nie odpuszcza walki o utrzymanie w III lidze

2023-05-07 11:58:07 Concordia Elbląg, Broń Radom

Joao Augusto strzelił bramkę na 1:0 w tym spotkaniu. Fot. Rafał Kadłubowski / concordia.elblag.pl

Piłkarze Concordii Elbląg w nadchodzącym sezonie chcą nadal grać w III lidze. Zespół przed własną publicznością wygrał 3:2 z Bronią Radom i w tym momencie ma na swoim koncie 22 punkty.

Pierwszą bramkę w spotkaniu strzelił Joao Augusto z rzutu karnego. W 28 minucie Broń Radom doprowadziła do remisu za sprawą Kacpra Pietrzyka. Ten sam zawodnik strzelił bramkę w 45 minucie, ale było to trafienie samobójcze, tym samym gospodarze zeszli do szatni prowadząc 2:1.

Po przerwie kibice przy Krakusa byli świadkami kolejnej bramki samobóczej. Do własnej bramki trafił Radosław Nowicki. Na szczęście ostatnie zdanie należało do gospodarzy, bramkę na wagę kompletu punktów strzelił Łukasz Kopka.

W środę (10 maja, godz. 15:30) Concordia Elbląg zagra u siebie zaległe spotkanie z Jagiellonią II Białystok. W innym meczu III ligi Sokół Ostróda przegrał z Unią Skierniewice.

• Concordia Elbląg - Broń Radom 3:2 (2:1)

1:0 - Augusto (3 k.), 1:1 - Pietrzyk (28), 2:1 - Pietrzyk (45 sam.), 2:2 - Nowicki (51 sam.), 3:2 - Kopka (60)

Concordia: Wąsowski - Jońca, Sebastian Weremko, Szawara, Rękawek (60 Kottlenga), Nowicki, Drewek, Jarzębski, Szmydt, Kopka, Augusto (83 Zielecki)