forBet promocja

Liga gra! - Kobiety

Stomilanki będą w sobotę świętować?

2023-05-05 22:19:00 KKP Stomilanki Olsztyn, Bielawianka Bielawa, Paula Krech

Stomilanki na rozruchu przed wyjazdem na najważniejszy mecz w historii klubu. Fot. Stomilanki Olsztyn

Stomilanki na rozruchu przed wyjazdem na najważniejszy mecz w historii klubu. Fot. Stomilanki Olsztyn

Stomilanki Olsztyn są o krok od awansu do Ekstraligi kobiet. Wystarczy, że wygrają ligowe spotkanie z Bielawianką Bielawa i będą mogły świętować.

Podopieczne Dariusza Maleszewskiego są liderem rozgrywek z 43 punktami na koncie. Do końca sezonu zostały im do rozegrania dwa spotkania. W sobotę (6 maja) zagrają na wyjeździe z ostatnią drużyną ligi - Bielawianką Bielawa. Wystarczy, że olsztyńskie piłkarki w tym meczu zgarnął komplet punktów i będą mogły świętować awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zadania wydaje się proste, ale rywalki, które cały czas walczą o pozostanie w lidze, mimo tego, że zajmują ostatnie miejsce, nie zamierzają odpuścić. Będą także chciały się zrewanżować za sromotną porażkę w jesieni, kiedy to przegrały 0:8 ze Stomilankami.

- Przed nami bardzo ważne spotkanie, jedno z najważniejszych w historii Stomilanek - mówi przed meczem Paula Krech, olsztyńska zawodniczka. - Jesteśmy zmobilizowane na ten mecz. Wiemy, że łatwo nie będzie. Ekipa z Bielawianki cały czas walczy o utrzymanie i tak łatwo nie odda nam pola do gry. Wierzę, że zagramy bardzo dobre spotkanie i będziemy wszyscy mogli świętować upragniony awans. Dla mnie to jest szczególna chwila, a awans to spełnienie marzeń!

Początek spotkania o godzinie 12:00.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

          
##### #### #  # 
 #  #  # #  # 
 #  #  # ####  
 #  #  # # #  
 #  #  # #  # 
 #  #### #  #