Liga gra! - III liga

Sokół Ostróda jeszcze nie wygrał w 2023 roku

2023-04-15 23:25:50 Sokół Ostróda, Olimpia Zambrów, Janusz Bucholc

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

III-ligowy Sokół Ostróda nadal jest najgorszą drużyną w tych rozgrywkach biorąc pod uwagę spotkania rozgrywane w 2023 roku. Podopieczni Janusza Bucholca przegrali tym razem przed własną publicznością 2:3 z Olimpią Zambrów.

W sobotnie popołudnie spotkały się dwie najgorsze drużyny III ligi jeżeli pod uwagę weźmiemy wyniki osiągane w tym roku. Sokół dotychczas tylko raz zremisował, a Olimpia Zambrów raz wygrała. Po meczu swoją sytuację punktową poprawili goście, którzy wygrali w Ostródzie i w ligowej tabeli tracą już tylko dwa punkty do Sokoła.

Sokół chciał szybko strzelić bramkę w tym meczu, ale się nie udało skutecznie wykończyć akcji. Problemów strzeleckich nie miał za tok Kamil Zalewski, który w akcji sam na sam z Michałem Leszczyńskim się nie pomylił i goście już w 5. minucie prowadzili 1:0.  Sokół doprowadził do wyrównania w 23. minucie meczu za sprawą Damiana Lubaka. Napastnik pozyskany zimną z DKS-u Dobre Miasto celnie uderzył głową i wykorzystał dobre dośrodkowanie Maksima Kwiencera.

W 57. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego znowu zmienił się wynik na tablicy świetlnej. Goście wyszli na prowadzenie po celnej “główce” Pawła Łydkowskiego. W 70 minucie ponownie mieliśmy remis. Jakub Kanclerz wybronił uderzenie Lubaka po dośrodkowaniu Jakuba Mysiorskiego, ale przy dobitce Adama Stefańskiego był już bez szans.

Gospodarze z remisu cieszyli się zaledwie 60 sekund, bo Olimpia szybko odpowiedziała kolejnym trafieniem. Zelewski posłał idealną piłkę w kierunki Marcelego Bykowskiego, a ten z bliskiej odległości strzelił bramkę na wagę cennych trzech punktów.

W środę Sokół zagra u siebie z DKS-em Dobre Miasto w ramach 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski, a w niedzielę odbędą się III-ligowe derby województwa z Concordią Elbląg.

• Sokół Ostróda - Olimpia Zambrów 2:3 (1:1)

0:1 - Zalewski (5), 1:1 - Lubak (23), 1:2 - Łydkowski (57), 2:2 - Stefański (70), 2:3 - Bykowski (71)

Sokół: Leszczyński - Porębski, Dowgiałło, Błaut (83 Radzki), Mościcki (83 Lehostajew), Furman, Kwiencer (36 Grudnowski), Mysiorski, Święty, Szałkowski (58 Stefański), Lubak