Wysoka porażka Sokoła Ostróda

2023-03-12 20:05:38 Sokół Ostróda, Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Nie tak wyobrażał sobie początek rundy wiosennej Sokół Ostróda. Podopieczni Janusza Bucholca w 2023 roku doznali w dwóch pierwszych spotkaniach dwie porażki. Tym razem III-ligowcy doznali srogiej lekcji w Nowym Dworze Mazowieckim, przegrali z miejscowym Świtem 0:5.

W dwóch pierwszych spotkaniach wiosny Sokół stracił już 9 goli. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu przegrali 3:4 z Bronią Radom. Już po tym spotkaniu szkoleniowiec Sokoła mówił, że w mikrocyklu przed Świtem będą głównie pracować nad poprawą defensywy, niestety jak widać po wyniku nic z tego nie wyszło.

Otoczka spotkania mogła przypominać bardziej sparing ponieważ mecz został rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Władze Świtu dmuchały na zimne i nie chciały przekładać kolejnego spotkania w III lidze na inny termin.

W porównaniu do przegranego meczu z Bronią, w wyjściowym składzie podopiecznych Janusza Bucholca doszło do 3 zmian. W miejsce Mateusza Musińskiego, Bartosza Pawluczuka i Jakuba Mysiorskiego od pierwszy minuty wybiegli Adrian Morawski, Szymon Dowgiałło i Artem Lehostajew.

Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch golach ukraińskiego pomocnika - Jarosława Jampola. Pierwsza bramka padła bezpośrednio z rzutu rożnego, bo bramkarz Sokoła Norbert Florczak źle obliczył lot piłki i dał się zaskoczyć. Drugi gol padł przed samym końcem pierwszej połowie, Jampol zupełnie niepilnowany w polu karnym strzelił ładnie pod poprzeczkę.

Po przerwie gospodarze dorzucili kolejne trzy gole. Dwie bramki padły bardzo szybko i już ostatecznie było wiadomo, że jest po meczu. W 50 minucie gola strzelił Jewhen Radionow, a 4 minuty później Arkadiusz Ciach. Wynik spotkania w ostatniej minucie ustalił Marcel Niesłuchowski. Dla ostródzkiego zespołu w tym sezonie była to ósma porażka. O pierwsze punktu na wiosnę Sokół w najbliższą sobotę powalczy u siebie z Mławianką Mława.

• Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Sokół Ostróda 5:0 (2:0)

1:0, 2:0 - Jampol (7, 45), 3:0 - Radionow (51), 4:0 - Ciach (55), 5:0 - Niesłuchowski (90)

Sokół: Florczak – Dowgiałło, Porębski, Morawski, Kwiencer, Mościcki, Furman, Kiełtyka (46 Szałkowski), Lehostajew (46 Stefański), Święty, Lubak