Derby na remis. Stomil - Olimpia 0:0

2023-03-12 21:45:48 Stomil Olsztyn, Olimpia Elbląg, derby

W Olsztynie padł bezbramkowy remis. Fot. Łukasz Kozłowski

Nie udał się rewanż biało-niebieskim za jesienną porażkę 0:4 w Elblągu. Sobotnie derby Warmii i Mazur pomiędzy Stomilem Olsztyn a Olimpią Elbląg zakończył się bezbramkowym remisem.

Mecz obejrzało 4195 widzów. Na wysokości zadania stanął OSiR, który mimo śnieżnej aury bardzo dobrze przygotował płytę boiska. Początek należał do Olimpii, a później podopieczni Szymona Grabowskiego zaczęli narzucać swojego tempo gry. W 7. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Po rzucie wolnym z narożnika boiska, zakotłowało się w polu karnym Andrzeja Witana. Ostatecznie elblążanie wybili piłkę z linii bramkowej. W drugiej połowie drużyny czekały na wyprowadzenie kontr. W 80. minucie drużna Przemysława Gomułki wyprowadziła kontratak, niecelnie jednak strzelał Stefanik.

Remis biało-niebieski oraz inne rezultaty sprawiły, że Stomil znalazł się na 6. miejscu w tabeli, a tuż za nią Olimpia. W następnej kolejce olsztynianie jadą do Polkowic na mecz z Górnikiem (18. marca, godz. 13:00), a elblążanie podejmą u siebie rezerwy Śląska Wrocław (18. marca, godz. 15:00).

• Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg 0:0

Stomil: Mądrzyk - Wójcik, Kośmicki, Sadowski, Kubáň, Żwir, Kalisz (65 Szypulski), Spychała (83 Shibata), Stromecki, Krawczun (90 Szabaciuk), Kurbiel (83 Karlikowski)

Olimpia: Witan - Sarnowski, Kuczałek, Piekarski, Stefaniak, Jakubczyk, Czernis, Danilczyk, Sienkiewicz, Branecki (68 Stasiak), Gabrych (83 Rajch)

Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg 0:0 Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg 0:0 Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg 0:0 Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg 0:0 Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg 0:0