Wyniki forBET IV ligi: Niespodziewane zwycięstwo DKS-u Dobre Miasto

2023-03-12 12:44:55 Polonia Iłowo, Polonia Lidzbark Warmiński, DKS Dobre Miasto, Znicz Biała Piska, Mrągowia Mrągowo, Rominta Gołdap

DKS Dobre Miasto wygrał 4:0 ze Zniczem Biała Piska. Fot. Łukasz Szymański

Pogoda pokrzyżowała plany większości IV-ligowcom. Z ośmiu spotkań odbyły się tylko trzy i to jedynie te, które udało się przenieść na sztuczną nawierzchnię.

Bez niespodzianki było w meczu w Mławie. W miejscowości usytuowanej w województwie mazowieckim swoje spotkania rozgrywa w tym sezonie Polonia Iłowo. Ta drużyna na czas modernizacji swojego obiektu przez cały sezon gra na sztucznej nawierzchni. Gospodarze byli przygotowani na poranny atak zimy, bo wcześniej wynajęli ciągnik do odnieżania boiska i pracownicy klubu byli gotowi do odśnieżania.

W meczu gole strzelali piłkarze Polonii, ale tylko ci z Lidzbarka Warmińskiego. Czołowa drużyna forBET IV ligi wygrała 3:0 z imienniczką z Iłowa. Pierwszego gola w 2023 roku na boiskach czwartoligowych strzelił Krystian Oleszko. Po przerwie wynik podwyższył Dawid Bogdański, a wynik spotkania w ostatniej minucie ustalił Piotr Karłowicz.

Do mega sensacji doszło w Mrągowie, gdzie DKS Dobre Miasto wygrał 4:0 ze Zniczem Biała Piska. Walczący o utrzymanie DKS wygrał 4:0 ze Zniczem Biała Piska, czyli zespołem aspirującym do wywalczenia miejsca na podium na koniec sezonu. Gościom spotkanie kompletnie nie wyszło, a DKS pokazał, że nie powiedział ostatniego słowa w tym sezonie. Pierwsze dwie bramka strzelili bracia Chojnowscy, najpierw w pierwszej połowie z rzutu karnego trafił Jakub, a po przerwie strzałem z dystansu popisał się Kacper. Następnie dwa gole dorzucił Michał Bendyk.

Komplet punktów dopisała także Mrągowia Mrągowo, która na własnym placu pewnie pokonałą Romintę Gołdap. Co prawda obydwie bramki padły dopiero po przerwie, ale goście nie byli w stanie poważnie zagrozić gospodarzom.

• Polonia Iłowo - Polonia Lidzbark Warmiński 0:3

0:1 - Oleszko (7), 0:2 - Bogdański (68), 0:3 - Karłowicz (90)

• DKS Dobre Miasto - Znicz Biała Piska 4:0

1:0 - J. Chojnowski (24), 2:0 - K. Chonowski (58), 3:0, 4:0 - Bendyk (69, 72)

• Mrągowia Mrągowo - Rominta Gołdap 2:0

1:0 - Skok (49), 2:0 - Rybkiewicz (82)