forBet promocja

News - II liga

Kolejny transfer Stomilu Olsztyn

2023-02-16 11:24:55 Stomil Olsztyn, Marcin Stromecki

Marcin Stromecki. Fot. stomilolsztyn.com

Marcin Stromecki. Fot. stomilolsztyn.com

Stomil Olsztyn zakontraktował drugiego zawodnika przed startem rundy wiosennej. Do olsztyńskiego drugoligowca powrócił Marcin Stromecki, który reprezentował barwy “biało-niebieskie” w okresie gry klubu w I lidze. 

Coraz bliżej do wznowienia rozgrywek II ligi, w której piłkarze Stomilu Olsztyn będą chcieli utrzymać wysoką pozycję w tabeli. Zespół pod koniec rundy jesiennej pokazał, że jest w stanie w tej lidze grać bardzo dobrze i zdobywać cenne punkty. Ekipa Szymona Grabowskiego zanotowała serię pięciu zwycięstw z rzędu co pozwoliło wskoczyć na czwarte miejsce w ligowej tabeli i spokojnie przygotowywać się do piłkarskiej wiosny. 

W okresie rozbratu z ligowymi emocjami kibice najbardziej wyczekują informacji na temat transferów. Stomil w tym okresie działa spokojnie i nie szarżuje na rynku, bo dopiero dwóch nowych zawodników trafiło do kadry. Chociaż słowo nowi nie pasuje, bo olsztyński II-ligowiec zakontraktował na ten moment dwóch zawodników ze stomilowską przeszłością. 

We wtorek wieczorem działacze klubu poinformowali o podpisaniu umowy z Marcinem Stromeckim. Defensywny pomocnik tego samego dnia rozwiązał umowę z GKS-em Katowice, by za chwilę złożyć podpis pod dokumentem w Olsztynie, który będzie ważny do końca sezonu 2022/2023. Stromecki w barwach Stomilu zagrał 31 spotkaniach I ligi w latach 2017-2018, kibice pamiętają go szczególnie ze zdobycia bramki w meczu z Chrobrym Głogów w czerwcu 2018 roku, kiedy to Stomil rzutem na taśmę utrzymał się w rozgrywkach I ligi. 

- Pamiętam bardzo dobre chwile jakie tu przeżyłem, gdy wchodziłem na poziom pierwszoligowy - wspomina Stromecki. - Była taka wyjątkowa atmosfera w szatni. Dobrze mi się tutaj żyło. Mam nadzieję, że przez kolejne miesiące zrealizuje swoje cele i pomogę drużynie moją grą.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Stomil podpisał umowę ze środkowym obrońcą Hubertem Sadowskim, który w Olsztynie przebywał krócej (pół roku) od Stromeckiego. Ten transfer to odpowiedź na odejście z drużyny Jakuba Tecława. Najlepszy strzelec Stomilu (8 goli) zdołał już zadebiutować w barwach GKS-u Tychy. Pochodzący z Iławy piłkarz zameldował się w końcowych minutach wyjazdowego spotkania w Łodzi. 

Do startu ligi zostało niewiele czasu, bo 26 lutego (godz. 14:30) Stomil zagra przed własną publicznością ligowe spotkanie z Polonią Warszawa. Szymon Grabowski sprawdzi w jakiej formie są jego piłkarze w sparingu ze Świtem Skolwin (Szczecin). Dopiero w piątek okaże się gdzie się to spotkanie odbędzie, decyzja zapadnie w ostatniej chwili, ponieważ cały czas trwają poszukiwania odpowiedniego boiska z naturalną nawierzchnią. Niewykluczone, że drużyny spotkają się na bocznym boisku przy al. Piłsudskiego 69a. W grę wchodzi także boisko Polonii Pasłęk. 

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
######  ##  #### 
#    # # #  # 
##### #  # #   
#   ###### # ### 
#   #  # #  # 
#   #  # ####