forBet promocja

News - Kobiety

Najważniejsza runda w historii Stomilanek

2023-01-16 21:43:30 KKP Stomilanki Olsztyn, Dariusz Maleszewski

Stomilanki Olsztyn liderem w Orlen I lidze. Fot. Emil Marecki

Stomilanki Olsztyn liderem w Orlen I lidze. Fot. Emil Marecki

Stomilanki Olsztyn rozpoczęły przygotowania do najważniejszej rundy w historii klubu. Olsztyńskie zawodniczki staną przed szansą awansu do ekstraligi kobiet.

Stomilanki Olsztyn po rundzie jesiennej są liderkami Orlen I ligi kobiet. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego w 10. spotkaniach zgromadziły 26. punktów. Zawodniczki ze stolicy regionu wygrały 8. spotkań i 2. zremisowały. W tym sezonie nie wiedzą co to porażka, bo także w rozgrywkach Pucharu Polski przeszły dwie fazy i w marcu zagrają w 1/8 finału na wyjeździe z LZS-em Stare Oborzyska.

- To pierwsza taka runda w historii naszych występów w I lidze - mówi Dariusz Maleszewski, trener Stomilanek. - W wielu meczach byliśmy zespołem dominującym, prezentując niezły styl. W zremisowanym meczu z Resovią zdecydowanie powinniśmy wygrać. Ostatni mecz zremisowany w Gdyni z Marcusem był bardzo ciężki, w ostatnich sekundach straciliśmy dwa punkty.

- Na początku dziewczyny miał testy wydolnościowe w hali, a pierwszy tydzień przygotowań zamknęliśmy w niedzielę grą wewnętrzną - mówi Dariusz Maleszewski, trener i zarazem prezes Stomilanek Olsztyn.

Zwieńczeniem treningów w tym tygodniu będzie gra sparingowa z ekstraligową drużyną z Bydgoszczy. Spotkanie odbędzie się w piątek (20 stycznia) o godzinie 13:00 na olsztyńskich Dajtkach.

Stomilanki wyjadą także na obóz przygotowawczy do Wilkas i zagrają także inne sparingi z dobrymi rywalami. Na koniec przygotowań udało się zorganizować mecz z Górnikiem Łęczna, wiceliderem Orlen Ekstraligi. Zespół będzie mógł się sprawdzić na tle silnego rywala i zobaczyć ile jeszcze brakuje do tego, żeby z powodzeniem rywalizować w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pierwsze spotkanie rundy rewanżowej I ligi odbędzie się już pod koniec lutego. Olsztynianki na własnym obiekcie zagrają ze Skrą Częstochowa.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #  # ###### 
# ## # #  # #  # 
## ## #  # #  # 
#  # #### #  #