forBet promocja

News - Nasi za granicą

Pięciu z naszego regionu w "TOP77" tygodnika "Piłka Nożna"

2022-12-22 22:17:10 Rafał Gikiewicz, Bartosz Białkowski, Paweł Dawidowicz, Patryk Kun, Adrian Mierzejewski

Patryk Kun. Fot. Artur Szczepański

Patryk Kun. Fot. Artur Szczepański

Tygodnik "Piłki Nożna" tradycyjnie na koniec roku wybiera najlepszych polskich piłkarzy. W zestawieniu TOP77 znalazło się pięciu piłkarzy pochodzących z naszego województwa.

Najwyżej sklasyfikowany na swojej pozycji został urodzony w Olsztynie Rafał Gikiewicz. Znalazł się na trzecim miejscu, a lepsi byli tylko Wojciech Szczęsny (1) i Łukasz Fabiański (2).

Gikiewicz nie znalazł uznania w oczach selekcjonera Czesława Michniewicz i nie poleciał na mistrzostwa świata do Kataru. - Natomiast uznania nie traci w oczach kibiców i ekspertów - czytamy w Piłce Nożnej. - Bramkarz Augsburga jest jednym z najlepszych w swoim fachu w Bundeslidze, trafia do jedenastek kolejek, zdarzają mu się mecze, w których wyprawia cuda. Z różnych przyczyn do reprezentacji mu jednak daleko.

Na 11. miejscu w zestawieniu znalazł się Bartosz Białkowski. Bramkarz urodzony w Braniewie i stawiający pierwsze piłkarskie kroki w Olimpii Elbląg obecnie jest piłkarzem klubu Millwall. - Dwa razy z rzędu kończył rozgrywki z nagrodą Zawodnika Sezonu - czytamy w Piłce Nożnej. - W ostatnich sezonach był podporą Millwall. We wrześniu po kilku słabszych występach usiadł na ławce rezerwowych i nie zagrał już ani minuty.

Na 5. miejscu wśród środkowych obrońców znalazł się wychowanek Sokoła Ostróda - Paweł Dawidowicz. Piłkarz wrócił do zdrowia po zerwaniu więzadeł krzyżowych i od nowa buduje swoją pozycję w Weronie. W rozgrywkach Seria A przeplata bardzo dobre występy tymi słabymi. Gorąco wierzymy, że piłkarz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i wkrótce powróci do reprezentacji Polski.

W 2022 roku do reprezentacji powoływany był Patryk Kun. Urodziny we Węgorzewie aktualny piłkarz Rakowa Częstochowa nie zagrał w narodowych barwach. Czesław Michniewicz “czarował” piłkarza, że ma szansę do wyjazdu do Kataru, ale od początku było wiadomo, że szanse “Kunika” są bardzo małe. W zestawieniu bocznych obrońców/wahadłowych znalazł się na 8. pozycji. - Skrojony na miarę polski ligowiec - czytamy w Piłce Nożnej.

Ostatnim zawodnikiem pochodzącym z woj. warmińsko-mazurskiego jest “nieśmiertelny” Adrian Mierzejewski. Znalazł się na 7. pozycji spośród ofensywnych pomocników. 36-latek zaliczył udany rok w Chinach: strzelił 5. goli i zaliczył 8. asyst.

Na liście najlepszych piłkarzy znalazło się dwóch były piłkarzy Stomilu Olsztyn: Kacper Tobiasz oraz Jakub Piotrowski.

rys

 

Komentarze

 1. Dks 2022-12-23 19:33:36 (***.***.***.***) #77597 0:0 zgłoś

  No z Francją na stronie gdzie gra MBP na pewno ???? a ogółem żadna Polska drużyna nie awansuje do ligi Mistrzów i nie piszcie tu o zazdrości to jest zeczywistosc

 2. trener 2022-12-23 11:45:01 (***.***.***.***) #77596 0:0 zgłoś

  zazdrośnicy poczekajcie.............niech tylko Raków po zdobyciu mistrza Polski wkroczy do ligi mistrzów na europejskie stadiony - zobaczycie gdzie będzie grał Kunek - Raków to tylko przystanek w jego karierze , brawo Patryk ,trzymaj się - olsztyńscy pseudodziałacze jeszcze nie spalili się ze wstydu ?

 3. Ja 2022-12-23 08:15:59 (***.***.***.***) #77595 0:0 zgłoś

  A co jakby sprawdził się myślę że by sobie poradził nie dostał szansę to nie oceniamy

 4. Prawda 2022-12-22 22:47:06 (***.***.***.***) #77594 0:0 zgłoś

  Jeżeli chodzi o kuna to zobaczył na mistrzostwach gdzie jego miejsce no przecież zrobili by z nim to co z Zalewskim i więcej by na boisko nie wyszedł tam nie grali kopacze z polskiej ligi

 5. Prawda 2022-12-22 22:40:37 (***.***.***.***) #77593 0:0 zgłoś

  Gikiewicz tyle co błędów popełnił w tej rundzie to nie wiem kto to ocenia był naprawdę słaby do reprezentacji się nadaje ale do San Marino a kto z Bayernem gra w lidze to zawsze najlepszy jest w meczu bramkarz przeciwników wiadomo o co chodzi gość sam się chwali nie ma do siebie szacunku

Dodaj swój komentarz

        
 #### # ##### 
#   # #  # 
 #### # #  # 
   # # ##### 
#  # # #   
 #### # #