Szalony mecz w Olsztynie. Stomil strzelił dwa gole w doliczonym czasie gry!

2022-10-16 01:05:00 Stomil Olsztyn, Hutnik Kraków

Stomil Olsztyn wygrał 4:3 z Hutnikiem Kraków. Fot. Łukasz Kozłowski

Takiej dramaturgii przy al. Piłsudskiego 69a w Olsztynie kibice bardzo dawno nie widzieli. Stomil Olsztyn przegrywał do 90 minuty 2:3 z Hutnikiem Kraków, a ostatecznie wygrał 4:3!

Hutnik Kraków w 45 minucie prowadził w Olsztynie już 2:0. Pierwszego gola zdobyli w 33 minucie po szybkiej kontrze pierwszego gola w spotkaniu strzelił Damian Urban. Podwyższenie dla gości padło po samobójczym trafieniu Igora Kośmickiego, a fatalnie przy tej sytuacji zachował się bramkarz Stomilu - Jakub Mądrzyk, który minął się z dośrodkowaniem. W doliczonym czasie gry pierwszej połowie kontaktową bramkę dla Stomilu strzelił Werick Caetano, który głową wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Macieja Spychały.

Po przerwie Stomil wyszedł zmotywowany i dążył do wyrównania, a bramka na 2:2 padła w 56. minucie spotkania. Gola strzelił Hubert Krawczun, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. W 67. minucie powinno być 3:2 dla Stomilu, ale Shun Shibata nie trafił po doskonałym wyłożeniu piłki przez Krwaczuna. Niewykorzystane okazje się mszczą i w 70. minucie Hutnik przeprowadził szybki atak, po którym piłkę do bramki skierował Krystian Lelek. Stomil bił głową w mur, nie potrafił wykorzystać sytuacji czy stałych fragmentów gry. Olsztynianie do ostatniej minuty próbowali wyrównać, jednak nie potrafili trafić do bramki Hutnika.

I gdy niektórzy kibice szykowali się do wyjścia ze stadionu nastały szalone minuty w doliczonym czasie gry. Najpierw Michał Karlikowski tak dośrodkował w pole karne z 40 metrów, że piłka wpadła do siatki przy rozpaczliwie broniącym bramkarzu gości. Stomil znalazł siły żeby dopić podłamanego rywala i w ostatniej akcji meczu wywalczyli rzut karny. O dziwo do “jedenastki” nie podszedł etatowy strzelec Jakub Tecław, a Piotr Kurbiel. Napastnik Stomilu wytrzymał ciśnienie i strzelił zwycięską bramkę dla Stomilu.

Stomil Olsztyn - Hutnik Kraków 4:3 Stomil Olsztyn - Hutnik Kraków 4:3 Stomil Olsztyn - Hutnik Kraków 4:3 Stomil Olsztyn - Hutnik Kraków 4:3 Stomil Olsztyn - Hutnik Kraków 4:3

• Stomil Olsztyn - Hutnik Kraków 4:3 (1:2)

0:1 - Urban (33), 0:2 - Kośmicki (45 s), 1:2 - Caetano (45), 2:2 - Krawczun (56), 2:3 - Lelek (70), 3:3 - Karlikowski (90), 4:3 - Kurbiel (90 k)

Stomil: Mądrzyk - Kalisz (36 Wójcik), Kośmicki, Tecław, Waleńcik, Maćkowiak (66 Karlikowski) - Szypulski (56 Krawczun), Spychała, Shibata, Caetano - Kurbiel