News - Reprezentacja

Kobiecy futbol królował w Biskupcu i Kętrzynie

2022-10-10 20:40:33 Polska, Litwa, Islandia, Turcja

Polska wygrała 8:0 z Litwą. Fot. Paweł Piekutowski

W zeszłym tygodniu na dwóch zmodernizowanych stadionach w Biskupcu i Kętrzynie odbył się kobiecy turniej piłki nożnej “UEFA WU15 Development 2022”. Rywalizowały cztery narodowe reprezentacje, a Polska była bardzo mało gościnna, bo wygrała wszystkie spotkania, i za każdym razem nasze reprezentantki strzelały bardzo dużą ilość goli. Pieczę nad organizacją turnieju trzymał Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Każde ze spotkań cieszyło się sporym zainteresowaniem lokalnej społeczności, która z zaciekawieniem obserwowała międzynarodową rywalizację w Biskupcu i Kętrzynie. Oczywiście największą frekwencją cieszyły się spotkania z udziałem młodych zawodniczek Polski.

Kadra narodowa do lat 15 w pierwszym spotkaniu rozgromiła 8:0 rówieśniczki z Litwy i było to największe zwycięstwo w tym turnieju. W drugim spotkaniu Polska pokonała 6:3 Islandię, a na zakończenie rywalizacji 7:0 Turcję. Drugie miejsce w turnieju zajęła Islandia, która wyprzedziła Turcję, a na ostatnim miejscu uplasowała się Litwa, która przegrała wszystkie spotkania.

- To był pierwszy turniej dla tych zawodniczek - mówiła po ostatnim spotkaniu dla WMZPN-u Paulina Kawalec, selekcjoner reprezentacji Polski. - Wypadliśmy dobrze jak na debiut. Jestem zadowolona z ich występu i liczę, że w przyszłości wszystkie trafią do reprezentacji U-17. Miałyśmy trzech różnych przeciwników, starałam się rotować składem, tak żeby każda mogła zagrać od pierwszej minuty i mogła posłuchać hymnu z perspektywy boiska.

I dodaje: - Mecz z Islandią wydaje się, że był najtrudniejszy, bo do przerwy przegrywałyśmy 0:1, ale jeszcze w pierwszej połowie powinniśmy strzelić jedną, dwie bramki. To dla nas dobra lekcja, że musiałyśmy się po przerwie podnieść i zmienić losy spotkania. To pokazało, że drużynę stać na wiele, bo przegrywałyśmy 0:1, a wygrałyśmy 6:3. W całym turnieju strzeliłyśmy dużo bramek, i to się rozłożyło na wiele zawodniczek. Mamy fajny potencjał w zespole.

Selekcjoner reprezentacji Polski nie kryła zadowolenia z przyjazdu do naszego województwa. - Dziękujemy za zaproszenie - mówi Kawalec. - Zagrałyśmy i trenowałyśmy na fajnych obiektach. Otoczka samego turnieju też była bardzo dobra, bo każde spotkanie było transmitowane na żywo, a to dla nas bardzo ważne i dla samych zawodniczek także.

Polska - Litwa 8:0 Polska - Litwa 8:0 Polska - Litwa 8:0 Polska - Litwa 8:0 Polska - Litwa 8:0