Liga gra! - Kobiety

Stomilanki nie wykorzystały swojej szansy

2022-05-21 22:15:40 KKP Stomilanki Olsztyn, Dariusz Maleszewski

Stomialnki mogą nie awansować do Ekstraligi. Fot. Paweł Piekutowski

Piłkarki Stomilanek Olsztyn nie wykorzystały szansy na wskoczenie na pierwsze miejsce w tabeli I ligi. W przedostatniej kolejce podopieczne Dariusza Maleszewskiego przegrały na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a 1:2 z Trójką Staszkówka/Jelna.

Tym samym sprawa awansu do Ekstraligi bardzo się skomplikowała. W ostatniej kolejce olsztynianki muszą wygrać na wyjeździe w Wodzisławiu Śląskim i liczyć na potknięcie rywalek z pierwszego lub drugiego miejsca.

W 10 minucie spotkania zawodniczki Trójki wyszły na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z okolic 40 metra piłka spadła na piąty metr w pole karne, a tak kompletnie zaspały piłkarski Stomilanek i zawodniczka Trójki Livia Potengova bez problemu wyprowadziła swój zespół na prowadzenie.

Stomilanki doprowadziły do wyrównania w 70 minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarka gości nie potrafiła złapać górnej piłki, a bramkę dającą wyrównanie i nadzieję na wygraną strzeliła Wiktoria Lewandowska. Olsztyńskie zawodniczki przyśpieszyły grę, chciały za wszelką cenę zdobyć bramkę na wagę trzech punktów, ale niestety żadna akcja nie chciała się zakończyć bramką. Do tego musiały uważać na groźne kontry i w ostatniej akcji meczu goście wywalczyły rzut karny, który pewnie na bramkę zamieniła Anita Romuzga.

- Szkoda karnego na koniec, bo ten remis też mógłby być dla nas korzystny - mówił po meczu Dariusz Maleszewski, trener Stomilanek. - Mecz się niefortunnie zaczął, bo Staszkówka wyszła na prowadzenie po zamieszaniu w naszym polu karnym. Dobrze się organizowaliśmy w tym meczu, prowadziliśmy grę, brakowało jednak siły ofensywnej. Przy 1:1 napieraliśmy, mądrze, dobrze, było zagrożenie. Można było zdobyć bramkę na 2:1. Szkoda punktów, bo mogliśmy to wygrać i cieszyć się z awansu...