Stomil przegrał 0:1 z Sandecją

2022-05-02 15:24:38 Sandecja Nowy Sącz, Stomil Olsztyn

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Stomilu Olsztyn nie zdołali wygrać trzeciego spotkania z rzędu w I lidze i tym samym wygrać trzeci raz z rzędu na wyjeździe. Podopieczni Piotra Jacka tym razem przegrali 0:1 w Nowym Sączu z miejscową Sandecją.

Wszystko co najważniejsze w tym spotkaniu wydarzyło się już w 6 minucie spotkania. Właśnie wtedy bramkę z rzutu karnego strzelił Łukasz Zjawiński, a wcześniej w polu karnym faulował Maciej Spychała. Biało-niebiescy nie rzucili się do odrabiania strat, czekali na swoje szanse po stałych fragmentach, a efekt był taki, że w pierwszych 45 minutach nie oddali żadnego celnego strzału.

Gra po stronie Stomilu ożywiła się bardziej w drugiej połowie meczu, gdy na boisku pojawił się m.in. Łukasz Moneta. Jego gra na lewym skrzydle i dośrodkowania sprawiały zamieszanie w polu karnym rywala. Sam mógł doprowadzić do wyrównania w ostatniej akcji meczu, ale po jego strzale w polu karnym piłka wysoko poszybowała nad poprzeczką. Wcześniej Stomil mógł doprowadzić m.in. za sprawą Huberta Sobola, który minimalnie się pomylił strzelając głową.

W piątek Stomil zagra w Bełchatowie ze Skrą Częstochowa.

• Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)

1:0 - Zjawiński (6 k)

Stomil: Budzyński - Szabaciuk (51 Dampc), Tecław, Lafrance, Czajka, Straus (46 Moneta) - Shibata, Spychała (46 Reiman), Wójcik (85 Kisiel), Mikita - Sobol (73 Fundambu)