Sokół Ostróda zleciał do III ligi

2022-04-23 20:57:34 Sokół Ostróda, Hutnik Kraków

Sokół Ostróda spadł do III ligi. Fot. Artur Szczepański

Sokół Ostróda pożegnał się z II ligą. Stało się tak po porażce wyjazdowej z Hutnikiem Kraków. Wojciech Figurski nie zanotował jeszcze zwycięstwa z Sokołem w rundzie wiosennej.

Po ostatnim remisie ze Śląskiem II Wrocław tylko jakiś totalny kataklizm związany z innymi drużynami mógł sprawić, że Sokół utrzymałby się w II lidze. Teraz już wiemy to na sto procent, że w kolejnym sezonie drużyna z Ostródy będzie grała na boiskach III ligi.

W Krakowie w sobotnie popołudnie spotkały się dwie drużyny ze strefy spadkowej. Hutnik w pierwszej połowie miał wyraźną przewagę, ale nie potrafił udokumentować tego celnym trafienie. Do przerwy zespół trenera Figurskiego remisował bezbramkowo, a wszystko posypało się po przerwie.

Kluczową dla losów meczu była sytuacja z 65 minuty. Szymon Dowgiałło sfaulował jednego z rywali, a arbiter pokazał mu za to przewinienie bezpośrednią czerwoną kartkę. Krzysztof Świątek strzałem z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego pokonał Pawła Rabina. Sokół wcale nie musiał tego meczu przegrać, bo w 85 minucie stworzyli sobie sytuację, po której mogła wpaść bramka na 1:1. Po dośrodkowanie z lewej strony Ernesta Słupskiego z głowy z 5 metrów strzelał Wojciech Mazurowski, ale bramkarz gospodarzy spokojnie to wybronił. W doliczonym czasie gry Michał Kietliński ustalił wynik spotkania.

Kolejne spotkanie (środa, godz. 16) podopieczni Wojciecha Figurskiego zagrają u siebie z Pogonią Siedlce.

• Hutnik Kraków - Sokół Ostróda 2:0

1:0 - Świątek (67), 2:0 - Kitliński (90)

Sokół: Rabin - Dowgiałło, Dzięcioł, Klimek (82 Sobotka), Turek (46 Święty) - Mysiorski, Rogala, Skórecki (71 Mazurowski), Kurowski, Rugowski (71 Żyznowski) - Wojtyra (56 Słupski)