News - I liga

Stomil zaprzepaścił szansę na wyjście ze strefy spadkowej

2022-04-20 11:04:11 Stomil Olsztyn, GKS Katowice, Piotr Jacek

Stomil przegrał z GKS-em Katowice 0:1, fot. Paweł Piekutowski.

W zamykającym 28. kolejkę Fortuna I Ligi meczu, Stomil Olsztyn przegrał na własnym boisku z GKS-em Katowice 0:1. W 69. minucie Patryk Mikita nie wykorzystał rzutu karnego a goście zwycięską bramkę strzelili w 84. minucie.

Trener Stomilu Piotr Jacek ponownie zamieszał w wyjściowym składzie. Simbę Bwangę, który nie trenował z powodów osobistych z zespołem zastąpił Jakub Tecław, w środku pola Wojciech Reiman i Jakub Kisiel zastąpili Shuna Shibate i Macieja Spychałę.

Po pierwszym kwadransie gry, gdy Stomil wyglądał lepiej, ale nic z tego nie wynikało, do głosu doszli goście. Do końca pierwszej połowy stworzyli sobie trzy bardzo dobre sytuacje, z których jednak obronną ręka wychodził Kacper Tobiasz.

Druga połowa była dość nudna, choć oba zespoły stworzyły sobie po kilka sytuacji do zmiany wyniku. Uderzenie wprowadzonego po przerwie Krzysztofa Toporkiewicza trafiło w boczną siatkę a strzał Karola Żwira w 56. minucie ledwo na rzut rożny sparował Dawid Kudła.

W 63. minucie doszło do przełomowej sytuacji w meczu. Sędzia Piotr Urban długo analizował sytuację w polu karnym gości na VARze i w końcu podyktował rzut karny dla Stomilu za dotknięcie piłki ręką. Do jedenastki podszedł Patryk Mikita i strzelił dokładnie tak samo jak w ostatnich trzech przypadkach. Wykorzystał to Kudła i obronił, co dało dodatkowy impuls katowiczanom. Jeszcze w 82. minucie Rafał Remisz trafił w słupek, ale juz dwie minutu później goście wykończyli skłądna akcje i piłke do siatki skierował z bliskiej odległości Filip Szymczak. Marzenia o wyjściu ze strefy spadkowej spaliły na panewce i Stomil znów musi szukać punktów w spotkaniu wyjazdowym.

Po meczu trener Piotr Jacek powiedział:

- Podobnie jak w Legnicy, tak i teraz rozegraliśmy dwie różne połowy. W pierwszej połowie graliśmy zbyt defensywnie, zbyt bojaźliwie. Bardzo często w fazach przejściowych, gdy odbieraliśmy przeciwnikowi piłkę i była okazja zagrania piłki do przodu, to ją graliśmy zbyt często do tyłu przez bramkarza. Wynikało to po raz kolejny z niepewności i strachu. Skorygowaliśmy te rzeczy w przerwie i absolutnie w drugiej połowie wyglądało to lepiej. Zawodnicy podeszli wyżej w obronie itd. Wiemy, że w ten sposób będziemy chcieli grać u siebie. W pierwszej połowie gdy przeciwnik stworzył sobie więcej sytuacji, to w drugiej przy trzech naszych i niewykorzystanym rzucie karny, powinniśmy przynajmniej zdobyć jeden punkt. Tak się nie stało, nie ma co rozpaczać, szybko o tym zapomnieć i skupić się na kolejnym wyjazdowym spotkaniu. Simby Bwangi i Huberta Szramki nie było w kadrze meczowej z powodów natury personalnej.

Kolejny mecz Stomil rozegra na wyjeździe. W niedzielę (24. kwietnia) o godz. 18 zmierzy się z Podbeskidziem w Bielsku-Białej.

• Stomil Olsztyn - GKS Katowice 0:1 (0:0)

0:1 - Szymczak (84)

Stomil: Tobiasz - Remisz (90 Guttiner), Tecław, Czajka, Straus - Moneta (86 Sobol), Żwir, Reiman, Kisiel (46 Spychała), Wójcik (46 Toporkiewicz 86 Dampc) - Mikita.