Sokół przegrał w Chorzowie. Gole padły po przerwie

2022-04-09 22:41:50 Sokół Ostróda, Ruch Chorzów

Ruch Chorzów wygrał 3:0 z Sokołem Ostróda. Fot. Tomasz Stefanik / ruchchorzow.com.pl

Sokół Ostróda przegrał 0:3 w Chorzowie z Ruchem. Podopieczni Wojciecha Figurskiego stracili wszystkie gole po przerwie.

Ostródzki II-ligowiec do przerwy dzielnie się bronił w Chorzowie do przerwy. Drużyna Sokoła nie straciła żadnej bramki, ale i też żadnej nie strzelili.

Na prowadzenie mogli wyjść na początku drugiej połowy. Chwilę po wznowieniu gry Kamil Kurowski posłał świetną piłkę do Karola Turka, ale jego strzał z 5 metrów był zbyt lekki.

Niestety chwilę później gospodarze wyszli na prowadzenie. Z pięciu metrów do bramki Rabina trafił Patryk Stępień. W 57 minucie spotkania było już 2:0 dla Ruchu. Daniel Szczepan ruszył prawą stroną, wbiegł w nasze pola karne i precyzyjnym strzałem pokonał Pawła Rabina. W 84 minucie gospodarze ustalili wynik meczu. Filip Żagiel zdecydował się na strzał z 25 metrów i piłka wylądowała w okienku naszej bramki.

Za tydzień Sokół zagra na własnym stadionie ze Śląskiem II Wrocław.

• Ruch Chorzów - Sokół Ostróda 3:0 (0:0)

1:0 - Stępień (47), 2:0 - Szczepan (57), 3:0 - Żagiel (84)

Sokół: Rabin - Dowgiałło (87 Malinowski), Rogala, Dzięcioł, Turek (87 Sobotka) - Żyznowski (60 Mazurowski), Kurowski, Skórecki, Święty (68 Lías), Słupski (60 Rugowski) - Mysiorski