forBet promocja

Liga gra! - I liga

Stomil wygra kluczowe starcie z Górnikiem Polkowice?

2022-03-13 20:00:01 Stomil Olsztyn, Górnik Polkowice

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Materiał prasowy

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Materiał prasowy

Stomil Olsztyn jest autorem największej niespodzianki w minionej kolejce rozgrywek. Duma Warmii wygrała w wyjazdowym starciu z ŁKS-em. Czy dobrą formę uda się podtrzymać również w rywalizacji z beniaminkiem? Sprawdzamy ofertę zakładów bukmacherskich przed tym spotkaniem.

Stomil Olsztyn vs Górnik Polkowice

Od początku rundy wiosennej piłkarze z Olsztyna postawili sobie za cel walkę o utrzymanie. Trzeba przyznać, że początek rundy wiosennej w wykonaniu tego zespołu jest całkiem udany. Mowa tutaj o 4 wywalczonych punktach w 3 rozegranych rywalizacjach. Na papierze taki wynik nie powala na kolana, jednak trzeba zwrócić uwagę, że mierzyli się oni z ligową czołówką. Remis w Kielcach, porażka z Widzewem i wygrana z ŁKS-em, to wyniki, które piłkarze tego zespołu wzięliby w ciemno przed startem sezonu.

Duma Warmii nadal znajduje się w strefie spadkowej, jednak dystans do Zagłębia Sosnowiec został zdecydowanie zmniejszony. Trzeba przyznać, że zakłady bukmacherskie dostępne między innymi na www.pzbuk.pl wskazywały na spadek tego zespołu, a obecnie kursy zaczynają się zmieniać. Szanse na utrzymanie Dumy Warmii znacząco wzrosły względem początku rundy wiosennej.

Kolejnym przeciwnikiem tego zespołu będzie Górnik Polkowice. Pierwsza rywalizacja pomiędzy tymi drużynami zakończyła się remisem. Nie ma jednak wątpliwości, że Stomil Olsztyn musi wygrać to spotkanie, jeśli chce realnie myśleć o utrzymaniu. Górnik Polkowice znajduje się za ich plecami i ma w dorobku zaledwie 14 wywalczonych punktów. Beniaminek potrafił jednak w ostatniej kolejce dokonać tego, co nie udało się piłkarzom z Olsztyna, czyli urwać punkty Widzewowi.

Ostatnia rywalizacja pomiędzy tymi drużynami wskazuje, że Stomil Olsztyn może mieć problemy. Duma Warmii nie wygrała żadnego z 3 ostatnich meczów z tym przeciwnikiem. Jeśli rozszerzymy statystyki meczów bezpośrednich, to łatwo zauważyć, że drużyna z Olsztyna wygrała tylko 1 z 5 poprzednich spotkań.

Przeczytaj podsumowanie wyjazdowego spotkania Stomilu w Łodzi!

Statystyki:

 • Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się remisem.
 • Stomil nie wygrał żadnego z 3 ostatnich meczów z tym przeciwnikiem.
 • Górnik Polkowice zdobył przynajmniej 2 bramki w dwóch ostatnich potyczkach między tymi zespołami.
 • Górnik Polkowice zremisował w dwóch ostatnich meczach w Olsztynie.
 • Stomil wygrał tylko 1 z 5 ostatnich meczów z Górnikiem.

Zakłady bukmacherskie

Na papierze, przed pierwszym gwizdkiem sędziego faworytem tej rywalizacji są piłkarze Stomilu Olsztyn. Analitycy zakładów bukmacherskich z pewnością wzięli pod uwagę aktualną formę obu drużyn, a także przede wszystkim występ Dumy Warmii w ostatnim meczu ligowym z ŁKS-em.

Czy w tej rywalizacji warto wskazać na zwycięstwo gospodarzy? Moim zdaniem trzeba tutaj uważać, ponieważ możemy mieć do czynienia z klasyczną pułapką. Mam wrażenie, że Stomil w ostatnim meczu wyjazdowym zagrał powyżej oczekiwań i teraz możemy być świadkami bolesnej weryfikacji, zwłaszcza że beniaminek z Polkowic wyraźnie im nie leży.

Wydaje mi się, że najciekawszą opcją z oferty zakładów bukmacherskich na to spotkanie będzie wybór, że oba zespoły trafią do siatki. Stomil w ostatnim czasie regularnie tracił przynajmniej 2 bramki w starciach z Górnikiem Polkowice.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
##### ###### ##### 
#  # #   #  # 
#  # ##### ##### 
##### #   #  # 
#  # #   #  # 
#  # ###### #####