forBet promocja

News - Stadion

WMZPN daje zielone światło dla Dajtek

2022-03-10 15:03:37 WMZPN

Dajtki zostaną dopuszczone do gry. Fot. Emil Marecki

Dajtki zostaną dopuszczone do gry. Fot. Emil Marecki

Skończą się koszmary olsztyńskich drużyn młodzieżowych w najbliższym czasie. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej dopuścił warunkowo do rozgrywek boisko na olsztyńskich Dajtkach.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz rozpoczął proces modernizacji boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią na olsztyńskich Dajtkach. Wniosek o dofinansowanie został złożony do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 31 marca 2023 roku.

- Projekt przebudowany zakłada w szczególności: zmniejszenie boiska do wym. 100 x 65 metrów z poboczem o szerokości 3 metrów, a za bramką 5 metrów, wymianę nawierzchni sztucznej trawy, wykonanie nowych trybun dla kibiców gości i kibiców gospodarzy (łącznie 70 miejsc), wykonanie 2 toalet typu kontenerowego, wykonanie ogrodzenia boiska od strony trybun o wysokości 1,2 metra i uzupełnienie ogrodzeń wysokich, ustawienie ławek w obszarze gry, przebudowę oświetlenia zespołu boisk, przebudowę piłkochwytów, wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej - czytamy w liście prezydenta Olsztyna do Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

W związku z rozpoczęciem procesu modernizacji boiska, po zapoznaniu się z projektem przebudowy i zakresem planowanych prac, WMZPN podjął dziś decyzję o warunkowym dopuszczeniu boiska na olsztyńskich Dajtkach do rozgrywek ligowych i pucharowych na rundę wiosenną sezonu 202120/22.

Boisko zostało wyłączone z użytkowania jesienią 2021 roku. Młodzieżowe drużyny z Olsztyna musiał rozgrywać swoje spotkania poza Olsztynem. Seniorska drużyna Stomilanek Olsztyn grała m.in. w Iławie.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # ####    # 
## ## #  #   # 
# ## # #  #   # 
#  # #  #   # 
#  # #  # #  # 
#  # ####  ####