News - I liga

Stomil pożegnał się pucharami...

2021-11-03 20:35:56 Korona Kielce, Stomil Olsztyn

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Nasze województwo nie ma już żadnego przedstawiciela w Pucharze Polski. Stomil Olsztyn przegrał w środę (3 listopada 2021 r.) 1:2 na wyjeździe z Koroną Kielce.

Dla Stomilu była to czwarta porażka z rzędu, wliczając to ostatnie “popisy” olsztyńskiego zespołu w rozgrywkach ligowych. Adrian Stawski wyszedł z słusznego założenia, że liga jest ważniejsza od pucharu i w Kielcach w bój wpuścił zawodników, którzy nie mają za dużo minut w 1 lidze.

Ci nie sprostali zadaniu i przegrali ten mecz 1:2, gdzie obydwie bramki drużyna olsztyńska straciła w pierwszej połowie. W ostatniej minucie meczu Hubert Szramka strzelił kontaktową bramkę, ale czasu było już mało, i gol ostatecznie okazał się trafieniem honorowym.

- Na początku gratuluję Koronie Kielce przejścia do następnej rundy - mówił po meczu Adrian Stawski, trener Stomilu. - Dałem zagrać tym zawodnikom, którzy w lidze mniej zagrali. W pierwszej połowie bardzo szybko straciliśmy dwie bramki. W drugiej połowie weszli nowi zawodnicy, nasza gra się odmieniła, bardzo ładna bramka Szramki, który wrócił po kontuzji. Wracamy do Olsztyna i szykujemy się do niedzielnego meczu. Liga jest dla nas bardzo, bardzo ważna, ale przyjechaliśmy tutaj też żeby wygrać i awansować. Nie udało się i teraz skupiamy się na lidze.

W niedzielę Stomil czeka ważne spotkanie ligowe z Zagłębiem Sosnowiec. Na to spotkanie kibice wejdą za darmo. Żeby otrzymać bezpłatną wejściówkę należy do końca soboty wejść na stronę bilety.stomilolsztyn.com i pobrać darmową wejściówkę. Należy się spieszyć z tym, bo ilość biletów jest ograniczona do około 3 tysięcy ze względu na pojemność stadionu pieszczotliwe nazywany przez fanów “estadio da gruz”. Gdyby w niedzielę były jeszcze dostępne bilety to w kasie klubowej będą do kupienia po normalnej cenie, dlatego nie warto odkładać decyzji na ostatnią chwilę.

• Korona Kielce - Stomil Olsztyn 2:1 (2:0)

1:0 - Podgórski (13), 2:0 - Zebić (34), 2:1 - Szramka (90)

Stomil: Bąkowski - Ciechanowski, Remisz, Czajka, Straus - Pyrdoł (61 Moneta), Spychała (61 Reiman), Shibata, Fundambu (46 Szramka), Galach (46 Żwir) - Mysiorski (61 Mikita)