Sensacja na Śląsku. Stomil wygrał 2:1 w Tychach

2021-10-18 19:27:26 Stomil Olsztyn, GKS Tychy

Stomil Olsztyn wygrał 2:1 z GKS-em Tychy. Fot. gkstychy.pl

Piłkarze Stomilu Olsztyn sprawili sensację w 13. kolejce I ligi. Pokonali na wyjeździe 2:1 GKS Tychy.

Takiego przebiegu spotkania nikt się nie spodziewał. Stomil zdecydowanie wszedł w ten mecz i podopieczni Adriana Stawskiego wyszli na prowadzenie już w 9 minucie. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Macieja Spychały wykorzystał Maciej Dampc. W 27 minucie znakomitą kontrą popisali się piłkarze olsztyńskiego zespołu. Patryk Mikita zagrał idealną piłkę do Łukasza Monety, a ten będąc sam na sam nie zmarnował okazji.

Po przerwie Stomil grał już słabiej, ale miał też swoje sytuacje, żeby popdwyższyć wynik. Gosdpoarze natomiast zmarnowali w 55 minucie rzut karny za sprawą Łukasza Grzeszczyka. Tyszanie strzelili bramkę w 96 minucie spotkania. Konrad Syldatk (w debiucie pierwszoligowym) dał się pokonać Gracjanowi Jarochowi.

W czwartek Stomil zagra u siebie - zaległe spotkanie - z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

• GKS Tychy - Stomil Olsztyn 1:2 (0:2)

0:1 - Dampc (9), 0:2 - Moneta (27), 1:2 - Jaroch (90)

Stomil Olsztyn: Syldatk - Szabaciuk (72 Wójcik), Dampc, Tecław, Straus - Żwir, Spychała, Reiman, Fundambu (77 Zych), Moneta (72 Czajka) - Mikita