forBet promocja

Liga gra! - II liga

Sokół w końcu zdobędzie punkty? Będzie ciężko z Ruchem Chorzów

2021-09-24 07:53:45 Sokół Ostróda, Lech Poznań, Ruch Chorzów, Olimpia Elbląg

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sokolostroda.com

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sokolostroda.com

Ostatni weekend nie był udany dla naszych drugoligowców, którzy przegrali swoje mecze tracąc po 3 bramki, choć, co ciekawe, wyraźnie bliżej punktowej zdobyczy był Sokół, który w Pruszkowie sam zdobył dwie bramki i przełamał jedną z dwóch wstydliwych serii. Jak nadchodzące mecze 10.kolejki drugiej ligi z udziałem Olimpii i Sokoła widzi nasz partner, czyli zakłady bukmacherskie forBET?

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET I SKORZYSTAJ Z BONUSU DO 2250 PLN ORAZ DWÓCH TYGODNI GRY BEZ PODATKU.

RYWAL OLIMPII: LECH II POZNAŃ

Niewiele zdziałała Olimpia w Stężycy – w ostatniej kolejce zespół z Elbląga wysoko przegrał z beniaminkiem i z pewnością myśli już o tym, aby jak najszybciej wrócić do wygrywania swoich meczów. Najbliższym rywalem zespołu trenera Grzegorczyka będą nieobliczalne rezerwy Lecha Poznań, które na starcie tego sezonu spisują się lepiej, niż w poprzednim, kiedy to na starcie notowały porażkę za porażką. Teraz zaplecze lidera ekstraklasy wygrało 4 z 9 spotkań (co ciekawe, ani jedno spotkanie nie zakończyło się remisem) i zgromadziło 12 punktów – na tą chwilę daje to 11 miejsce, ale jednocześnie oznacza bliskość zarówno strefy barażowej (3 punkty straty), jak i spadkowej (2 punkty przewagi), co dowodzi na to, jak wyrównana jest druga liga. Od momentu awansu Lecha II do drugiej ligi obie ekipy spotkały się ze sobą czterokrotnie i bilans tych starć zdecydowanie przemawia za klubem z Elbląga – w poprzedniej kampanii Olimpia dwa razy wygrała (3:1 i 3:2), natomiast sezon wcześniej najpierw wygrała 4:0, a później zremisowała 1:1.

W drużynie z Poznania na pewno nie będą mogli wystąpić dwaj zawodnicy pauzujący za nadmiar żółtych kartek – w starciu z GKS-em Bełchatów czwarte napomnienie ujrzeli Antoni Kozubal i Maksymilian Pingot, którzy od początku sezonu są podstawowymi graczami w wyjściowym składzie. Warto zaznaczyć, że pierwszy zespół Lecha swój mecz gra już w piątek, dlatego niewykluczone, że któryś z zawodników wesprze rezerwy i uda się do Elbląga tak, jak np. Filip Marchwiński czy Roko Baturina, którzy zagrali w ostatniej kolejce.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ OLIMPIA ELBLĄG – LECH II POZNAŃ?

 • Wygrana Olimpii: 2.08
 • Remis: 3.45
 • Wygrana Lecha II: 3.20
 • Olimpia wygra lub zremisuje: 1.29
 • Poniżej 2,5 bramki: 1.94
 • Powyżej 2,5 bramki: 1.77
 • Poniżej 3,5 bramki: 1.37
 • Powyżej 3,5 bramki: 2.85
 • Obie drużyny strzelą (tak): 1.66
 • Obie drużyny strzelą (nie): 2.09
 • Olimpia strzeli gola: 1.20
 • Olimpia nie strzeli gola: 4.00
 • Remis do przerwy: 2.18
 • Olimpia wygra min. jedną połowę: 1.57

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU OLIMPIA ELBLĄG – LECH II POZNAŃ.

RYWAL SOKOŁA: RUCH CHORZÓW

Znacznie cięższą przeprawę czeka zespół Jarosława Kotasa, bo do Ostródy przyjeżdża rewelacyjny beniaminek z Chorzowa. Ruch, który w swojej bogatej historii aż 14 razy był mistrzem Polski wszedł w ten sezon znakomicie i zajmuje wysokie 2 miejsce będąc jedynym, jak do tej pory, niepokonanym zespołem w całej stawce. 21 punktów (tylko punkt mniej od lidera z Rzeszowa), bilans bramkowy 14-5 i zero porażek pokazują, że Ruch już po awansie może mocno namieszać i nie będzie nikogo dziwiło, jeśli na koniec sezonu znajdzie się w ścisłej czołówce tabeli drugiej ligi. Z tego, co można usłyszeć do Ostródy wybiera się około 500 kibiców z Chorzowa, dlatego stadion Sokoła będzie miejscem prawdziwego piłkarskiego święta.

W żadnym z zespołów nie dojdzie do przymusowych absencji z powodu nadmiaru żółtych kartek, jednak całkiem możliwe, że w Ostródzie nie zobaczymy choćby Łukasza Janoszki, który w starciu z Wigrami opuścił boisku z urazem. Janoszka zdobył w tym sezonie dla Ruchu już trzy bramki i należy do motorów napędowych drużyny, jednak jeszcze skuteczniejszy jest rok starszy od niego Tomasz Foszmańczyk, który do siatki rywali trafiał czterokrotnie.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ SOKÓŁ OSTRÓDA – RUCH CHORZÓW?

 • Wygrana Sokoła: 8.00
 • Remis: 6.60
 • Wygrana Ruchu: 1.24
 • Sokół wygra lub zremisuje: 2.95

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU SOKÓŁ OSTRÓDA – RUCH CHORZÓW.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
######  ##  #  # 
#    # # #  # 
##### #  # ###### 
#   ###### #  # 
#   #  # #  # 
#   #  # #  #