News - Juniorzy - Kobiety

Piłkarki Stomilu Olsztyn wicemistrzyniami Polski

2021-06-28 09:57:40 Stomil Olsztyn, Stomil Olsztyn - kobiety, AS Stomil Olsztyn, GKS Katowice

Piłkarki Stomilu Olsztyn zdobyły srebrny medal mistrzostw Polski U-15. Fot. Materiał prasowy klubu

Piłkarki Stomilu Olsztyn wywalczyły srebrny medal mistrzostw Polski Centralnej Ligi Juniorek U-15. W sobotnim finale podopieczne Marka Maleszewskiego wysoko przegrały z GKS-em Katowice, ale to nie może przysłonić sukcesu jakie osiągnęły młode zawodniczki olsztyńskiego klubu.

Młode zawodniczki Stomilu jak burza przeszły rozgrywki grupowe, rozgrywane na wiosnę. Podopieczne Marka Maleszewskiego wygrały 6 spotkań i 1 zremisowały. W tej kategorii wiekowej nie odbywały się rewanże, a więc zespoły spotkały się tylko raz.

W fazie pucharowej do finału piłkarski Stomilu awansowały nie tracąc żadnej bramki! W ćwierćfinale przed własną publicznością pokonały 2:0 UKS Trójka Staszkówka Jelna. W półfinale odprawiły z kwitkiem (3:0) na wyjeździe Perły Lublin.

Niestety sam finał okazał się wielkim rozczarowaniem dla młodych zawodniczek Marka Maleszewskiego, które przegrały 0:6 z mistrzem Polski. Od pierwszych minut olsztynianki próbowały grać w otwartą piłkę oraz nastawiały się na grę z kontry. Zespół nie wykorzystał dwóch sytuacji i szybko się to zemściło. Po błędach w ustawieniu w obronie Stomil w odstępie 7 minut straciła 2 gole.

Po stałym fragmencie piłkarki Stomilu mogły zdobyć bramkę kontaktową, jednak zabrakło zimnej krwi w polu karnym. Po stracie piłki z kontrą ruszyły dziewczyny z GieKSy, a sytuację sam na sam, faulem przerwała Weronika Dłuska, za co ujrzała czerwoną kartkę i w konsekwencji osłabiła zespół Stomilu. Jakby problemów było mało rzut wolny dla Katowic pewnie wykonała Zuzanna Witkowska. Po zmianie stron piłkarski Stomilu nie miały już nic do powiedzenia, ale mistrzynie Polski strzeliłu jeszcze trzy gole i ostatecznie wygrały 6:0.

- Naszym celem był finał - podsumowuje Marek Maleszewski, trener Stomilu. - Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy bardzo ciekawy zespół i do tego perspektywiczny. Połowa dziewczyn zostaje na kolejny sezon w U-15, a kolejne trafią do U-17. Z meczu na mecz realizowaliśmy nasze założenia. Ten sukces nie jest przypadkowy, bo nasze dziewczyny ciężko trenowały na każdych zajęciach. Siedem dziewczyn dostały się na konsulatację reprezentacji Polski U-15. To wszystko powoduje, że jesteśmy bardzo zadowoleni z tego sukcesu. To pierwszy sukces kobiecej sekcji na boisku trawiastym, bo wcześniej zdobywaliśmy mistrzostwo Polski na hali w kategorii wiekowej do 14 oraz 16 lat.