Liga gra! - I liga

Nie było powtórki z Bełchatowa. Stomil przegrał w Rzeszowie

2021-04-17 15:47:05 Stomil Olsztyn, Resovia Rzeszów, Fortuna I Liga

Stomil przegrał w Rzeszowie, fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com.

Stomil Olsztyn przegrał 0:1 w Rzeszowie z Resovią. Olsztynianie stracili bramkę w 86. minucie, bezpośrednio z rzutu wolnego.

Nie udał się Stomilowi drugi wyjazd z rzędu. Olsztynianie gola stracili w końcówce spotkania na własne życzenie, popełniając fatalne w skutkach błędy w obronie.

Pierwsza połowa była wyrównana, a fatalne boisko nie stwarzało dobrych warunków do gry. W tej części gry Stomil mógł objąć prowadzenie. W 36. minucie Wojciech Łuczak uderzał z rzutu wolnego po faulu na Jurichu Carolinie. Piłka niestety obiła tylko bramkę rzeszowian i wyszła w pole.

Po przerwie Stomil cofnął się i czekał na okazję do szybkiego ataku. W 63. i 64. minucie olsztynianie wyprowadzili dwie bardzo dobre kontry, jednak w pierwszej, wprowadzony w II połowie Adrian Szczutowski strzelił zbyt słabo i został zablokowany, a drugiej Łuczak był sam na sam z Karolem Dybowskim, bramkarzem Resovii, ale przegrał ten pojedynek.

Gospodarze atakowali coraz śmielej, a olsztynianie zaczęli popełniać błędy w defensywie. Gdy wydawało się, że jednak dowiozą korzystny remis do końca spotkania, Grzegorz Kuświk, który zastąpił Jakuba Mysiorskiego, źle przyjął piłkę po wznowieniu gry z autu i goniąc rywala sfaulował tuż przed polem karnym. Do piłki podszedł Bartosz Jaroch i bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Michała Leszczyńskiego.

Kolejny mecz Stomil zagra ponownie na wyjeździe. 25. kwietnia o godz. 12:40 olsztynianie zmierzą się z Arką w Gdyni.

• Resovia Rzeszów - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)

1:0 - Jaroch (86)

Stomil: Leszczyński - Bucholc, Byrtek, Remisz, Carolina - Sierant, Skrzypczak (80 Tecław), van Huffel, Łuczak, Szramka (46 Szczutowski) - Mysiorski (69 Kuświk).