Kolejna porażka Olimpii Elbląg

2018-08-12 23:06:49 Olimpia Elbląg, Siarka Tarnobrzeg

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. olimpia.elblag.com.pl

Olimpia Elbląg przegrała na własnym stadionie z Siarką Tarnobrzeg 0:2. W tym sezonie na własnym boisku gospodarze nie zdobyli jeszcze punktów.

Elbląska drużyna zaczęła dobrze i już w 3 minucie po dośrodkowaniu Tomasza Persony będący w polu karnym Jakub Bojas został powstrzymany przez obrońcę. W kolejnych minutach gospodarze znów zaatakowali. Ciekawą piłkę przed bramkę przyjezdnych zagrał Michał Kiełtyka, ale strzał głową Jakuba Bojasa minął poprzeczkę gości.

Olimpia miała przewagę jednak to Siarką zdobyła gola. W 23 minucie po zagraniu z rzutu wolnego i zgraniu piłki przed bramkę, sytuację wykorzystał Łukasz Nadolski. Olimpia chciała odrobić rezultat, w związku z tym ruszyła do ataków. W 36 minucie Krystian Krupa obronił strzał głową z kilku metrów Mateusza Szmydta.

Przyjezdni wykorzystali jednak swoją szansę. W 53 minucie rezerwowy Maksymilian Sitek dośrodkował ze skrzydła do Adriana Gębalskiego, który głową zdobył drugą bramkę. Drużyna gości miała jeszcze bardzo dobrą sytuację. W 71 minucie Maksymilian Sitek w sytuacji sam na sam minął bramkarza, ale trafił wówczas w boczna siatkę.

Olimpia ma spory problem. Gospodarze są w lidze jednym z najsłabszych zespołów w ataku. Na własnym boisku elblążanie przegrywają zbyt duża liczbę pojedynków. W związku z tym kibice spotkali się z piłkarzami po rywalizacji, aby wyrazić swoje niezadowolenie z sytuacji w klubie.

• Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 0:2 (0:1)

0:1 - Nadolski (23), 0:2 - Gębalski (53)

Olimpia: Pilarz - Balewski, Lewandowski, Wenger, Bogdanowicz - Bojas (63 Sedlewski), Kuczałek, Nowicki (46 Korkliniewski), Persona (80 Kołosow), Kiełtyka - Szmydt (85 Rynkowski)