Pierwszoligowe "mikołajki". Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 6:0

2021-12-05 17:55:07 Stomil Olsztyn, Arka Gdynia

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Paweł Piekutowski

Porażką zakończył 2021 rok Stomil Olsztyn. Porażką, ale w olbrzymim rozmiarze. Biało-niebiescy od niepamiętnych czasów schodzili z boiska z bagażem sześciu goli. Drużyna Adriana Stawskiego musiała uznać wyższość Arki Gdynia.

Po kontuzji powrócił Jonatan Straus, który miał skręcony staw skokowy. Do pierwszego gola mecz był wyrównany. Wszystko posypało się po golu Michała Marcjanika, który pokonał Krzysztofa Bąkowskiego otrzymując piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Stępnia.

Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy biało-niebiescy stracili drugiego gola. Ostatecznie zakończyło się na sześciu bramkach. Dawno Stomil nie stracił tylu goli. Drużyna z Olsztyna zajmuje 16. miejsce w tabeli Fortuna 1 Liga.

Do przygotowań piłkarze wrócą 10. stycznia.

Adrian Stawski (trener Stomilu): - Gratulacje dla Arki za świetny mecz. My o sobie nie możemy tego powiedzieć. Jest mi bardzo, jako trenerowi, wstyd. To, jak wyszliśmy po przerwie to był po prostu... nie mieści się w głowie. Bramki padały zbyt szybko i przede wszystkim za łatwo. Mieliśmy tylu ludzi w polu karnym, a jest "Marcjanik show". Nie przystoi to poziomowi pierwszej ligi. Do przerwy w miarę to wyglądało. Do pierwszej straconej bramki wiedzieliśmy, że po dośrodkowaniach Arka często strzela tego typu gole, bo ma dobrych zawodników dobrze czujących się w polu karnym. Kolejne trafienia ustawiły spotkanie. Moi zawodnicy nie mają prawa w taki sposób zachowywać się. Nawet juniorzy nie zachowaliby się w taki sposób. Boli brak reakcji. Adam Deja dobił co prawda, lecz trzeba walczyć do końca. Stworzyliśmy dwie akcje, czyli główka Macieja Spychały oraz strzał Piotra Pyrdoła. W drugiej połowie rozsypaliśmy się. Przerwa zimowa będzie bardzo ciężka. Zespół wymaga bardzo dużych wzmocnień i to Arka nam pokazała.

Ryszard Tarasiewicz (trener Arki): - Wiedzieliśmy, że mamy jeszcze do końca dwa mecze i chcielismy miłym akcentem pożegnać się z kibicami, dać im trochę radości. Gratulacje dla zawodników i dziękuję. Myślę, że taką samą opinię mają moi piłkarze. Za doping, wiarę kibiców w ciężkich momentach dziękuję. Zawodnicy na tyle, ile mogą, dają z siebie wszystko. Nie zawsze wysiłek jest zrekompensowany zdobyczą punktową, ale udało nam się.

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 6:0 Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 6:0 Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 6:0 Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 6:0 Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 6:0

• Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 6:0 (1:0)

1:0 - Marcjanik (36), 2:0 - Hiszpański (48), 3:0 - Żebrowski (58), 4:0 - Deja (69), 5:0, 6:0 - Marcjanik (72, 89)

Stomil: Bąkowski - Remisz, Simba Bwanga, Dampc, Straus - Żwir (64 Pyrdoł), Reiman (64 Spychała), Tecław (83 Banul), Fundambu (59 Szramka), Moneta (83 Zych) - Mikita.