13. kolejka szczęśliwa dla Giżycka i Białej Piskiej

2021-10-14 06:55:27 Znicz Biała Piska, Mamry Giżycko, Szymon Łapiński

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Szymański

13. kolejka, 13. października - dużo tych "trzynastek" powszechnie uważane za pechowe. W przypadku drużyn z Warmii i Mazur nie miało to wpływu na pojedynki w III lidze. Znicz Biała Piska oraz Mamy Giżycko wygrały swoje mecze.

Walcząca o promocję do II ligi Polonia Warszawa podejmowała Mamry Giżycko. Optyczna przewaga "Czarnych Koszul" nie przełożyła się - na szczęście - do objęcia prowadzenia. Z dystansu strzelił Szymon Łapiński, a piłka trafiła w okienko bramki Michała Brudnickiego. Tuż przed przerwą Mamry były bliskie podwyższenia rezultatu, ale piłka ostatecznie przeszła nad poprzeczką. Później w sytuacji "sam na sam" wygrał bramkarz Polonii. Kikanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy Polonia wyrównała za sprawą Marcina Kluski. Najpierw Marcin Pieńkowski wbiegł w pole karne oddając jeszcze strzał. Uderzenie zostało zablokowane. Piłka wpadła pod nogi Marcina Kluski umieszczając piłkę w siatce.

Drużyna Przemysława Łapińskiego jednak miała po raz drugi w tym spotkaniu powody do zadowolenia. Niemalże sto dwadzieścia sekund później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Szymon Łapiński. Dla 21-letniego napastnika był to trzeci i czwarty strzelony gol.

Mamry po raz czwarty cieszyły się z kompletu punktów w obecnej edycji rozgrywek trzeciej ligi. Co ciekawe, wszystkie zwycięstwa beniaminek odnosił na wyjazdach. 16. października Mamry podejmą sąsiada w tabeli - Błoniankę Błonie.

• Polonia Warszawa - Mamry Giżycko 1:2 (0:1)

0:1 - Łapiński (36), 1:1 - Kluska (60), 1:2 - Łapiński (62).

Polonia: Brudnicki – Mikołajewski, Kiczuk, Jarosz – Pazio, Piątek, Mosiejko (58 Marciniec), Kluska, Niewiarowski (58 Pieńkowski) – Paczuk (58 Radziński), Pieczara.

Mamry (skład wyjściowy): Woźniak - Broź, Drężek, Kuriata, Swiderski, Rutkowski, Mroczkowski, Bucio, Łapiński, Wiszniewski, Drażba.

---

Świt, podobnie jak i Mamry, częściej zdobywa trzy punkty poza swoim stadionem. Nie minął kwadrans, a Mateusz Furman otworzył wynik spotkania. Niemoc gospodarzy poskutkowała durgim golem ekipy Ryszarda Borkowskiego. Dwie minuty po przerwie wynik ustalił Dawid Kalinowski.

• Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Znicz Biała Piska 0:2 (0:1)

0:1 - Furman (12), 0:2 - Kalinowski (47).

Znicz: Kanclerz - Romachów, Kuśniesz, Molski, Fiedorowicz, Jambrzycki, Kaminskij (79 Czerwinskyj), Furman, Gondek (84 Suski), Kalinowski, Famulak (90 Ołów)

Nie minął kwadrans, a Mateusz Furman otworzył wynik spotkania. Niemoc gospodarzy poskutkowała durgim golem ekipy Ryszarda Borkowskiego. Dwie minuty po przerwie wynik ustalił Dawid Kalinowski. 16. października do Białej Piskiej przyjedzie stołeczny Ursus.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Znicz Biała Piska 0:2 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Znicz Biała Piska 0:2 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Znicz Biała Piska 0:2 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Znicz Biała Piska 0:2 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Znicz Biała Piska 0:2