Concordia Elbląg spadła do IV ligi

2021-06-12 18:12:36 Concordia Elbląg, GKS Wikielec, Huragan Morąg, Znicz Biała Piska

Concordia Elbląg spadła do IV ligi, a GKS Wikielec może liczyć tylko na cud. Fot. gkswikielec.pl

Concordia Elbląg i GKS Wikielec przegrali swoje spotkania w III lidze. Dla elbląskiego klubu oznacza to spadek, a GKS może uratować już tylko cud.

Concordia Elbląg na własnym stadionie przegrała 0:3 z Błonianką Błonie. Do przerwy był bezbramkowy remis, ale po przerwie gra gospodarzy się posypała i goście strzelili trzy gole. Elbląski klub pożegnał się z III ligą, a kto wie, czy seniorska piłka w tym klubie przetrwa. Kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, że może dojść do połączenia Concordii z Olimpią. Temat na pewien czas upadł, ale teraz może zostać wznowiony.

GKS Wikielec grał u siebie z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Żeby poważnie myśleć o pozostanie w III lidze gospodarze musieli ten mecz wygrać, ale tak się nie stało i przegrali 0:1. Broń Radom to wykorzystała i pokonała u siebie 4:1 RKS Radomsko. Nadzieja na pozostanie w lidze, to cofnięcie decyzji przez PZPN w sprawie walkoweru w meczu z Bronią Radom. Rywale GKS-u błędnie przeprowadzili zmiany i przez regionalny związek prowadzący rozgrywki zostali ukarani walkowerem, ale PZPN przywrócił wynik z boiska, czyli remis 2:2.

Zdegradowany Kaczkan Huragan Morąg przegrał 1:2 z Olimpią Zambrów.

Do II ligi awansowała Pogoń Grodzisk Mazowiecki.